Chebská nemocnice má další nakažené. Pacienty bez covidu stěhuje jinam

Chebská nemocnice hlásí další nakažené nemocí covid-19 a přijímá mimořádná opatření. Mezi ně patří i plošné testování téměř 500 zaměstnanců nemocnice a jejich rodinných příslušníků.

Konkrétně se nově nakazilo devět zaměstnanců a nemocnice má také další tři pacienty s koronavirem.

„V současnosti připravujeme převoz pacientů, kteří nemají nákazu koronavirem, z chebské nemocnice do jiných zdravotnických zařízení v našem kraji (Karlovy Vary, Sokolov). V chebské nemocnici zůstanou izolováni nemocní s covid-19, kteří budou mít veškerou potřebnou péči,“ uvedla Jitka Samáková, předsedkyně představenstva Karlovarské krajské nemocnice, pod kterou spadá i nemocnice v Chebu.

Ještě v pátek přitom chebská nemocnice hlásila pozitivní vývoj, a sice, že se uzdravila polovina z celkových 26 infikovaných zaměstnanců. Kvůli nákaze koronavirem už dříve v Chebu přerušila činnost porodnice a dočasně i lůžkové oddělení na interně.

Podle informací z Událostí České televize se nemoc v chebské nemocnici nyní zřejmě rozšířila při akutní resuscitaci pacientky na chirurgickém oddělení.

Převoz pacientů se týká oddělení ARO, chirurgie, ORL, interna. O převozu rozhodují ošetřující lékaři, kteří ty pacienty, u kterých je to možné, propouštějí také do domácí péče. Nemocnice musí omezit provoz, protože dlouhodobě má personální podstav a v době, kdy má nakažené zdravotníky, nemůže poskytovat kompletní péči, řekl Chebskému infu Vladislav Podracký, mluvčí nemocnice.

Nemocnice podle něj dál funguje pro akutní případy. V běžném režimu jsou ambulance i pohotovosti. Pro stávající pacienty dál funguje také onkologické oddělení v Chebu, které je umístěno v odděleném pavilonu. Novou léčbu ale momentálně onkologie nezahajuje.

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis se domluvil s náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou na testech pro zaměstnance. „Zítra přijedou dva týmy a proběhne plošné testování téměř 500 zaměstnanců nemocnice plus jejich rodinných příslušníků. Chceme mít jistotu, že se nákaza nebude dále šířit, a ochránit i rodiny zdravotníků a veřejnost,“ říká hejtman.


Podporujeme chebské podnikatele


Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje provede v následujících dnech kompletní dezinfekci budov chebské nemocnice.

„Chceme vyslat do chebské nemocnice nezávislého epidemiologa, který by posoudil stav v nemocnici a případně nastavil takové postupy, které povedou k návratu zdravotnického zařízení do normálu,“ dodal krajský radní Jan Bureš.

V nemocnici se doposud nakazilo 31 zaměstnanců, 17 z nich se už uzdravilo. Aktuálně je hospitalizováno devět pacientů s covidem-19.

Zdroj úvodního obrázku: Karlovarská krajská nemocnice


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.