Glosa: Posselt jako strašák

V Chebu byl o víkendu Bernd Posselt s delegací Panevropské unie.

Na facebooku se kolem toho strhla mela, politické body se z toho snaží vytřískat chebské ANO, Tomio Okamura a pohoršují se nad tím i čeští nácci.

Proč ten povyk? Dobře to shrnul na facebooku starosta Antonín Jalovec (VPM): „Vše se odvíjelo po krásně jednoduché myšlenkové linii: Posselt -> Sudeťáci -> fašisti -> navracení majetku.“

Pokud nenaskočíte na první dobrou na to, že je Posselt ďábel, kterému jde jen o vaše pozemky a domy a chcete vědět, kdo je opravdu zač, doporučujeme třeba jeho rozhovor s Emmou Smetana z roku 2017. Kromě jiného v něm jasně říká, že jeho sdružení se nároku na vrácení domoviny absolutně vzdalo.

Pokud máte pocit, že Panevropská unie je spolek převlečených fašistů, tak vězte, že byla v dobách nacistického Německa zakázaná. O jejím poslání a historii si více můžete přečíst třeba na Wikipedii. Je to konzervativní spolek hlásící se ke křesťanským kořenům Evropy.

Češi a Němci žijí vedle sebe a nyní díky sjednocené Evropě asi nejpokojněji v historii. Neničme si to předsudky a vyvoláváním zlých duchů. Zdravé je se sousedy mluvit, ne se jich bát.

Zdroj úvodního obrázku: facebookový profil města Cheb