Kdy otevřou školky? Radnice zjišťuje zájem rodičů

Radnice se připravuje na otevření mateřských školek. „Otevření připravujeme, ale určitě není pravděpodobné v nejbližší době,“ řekl Chebskému infu Antonín Jalovec, starosta Chebu.

Lidé, kteří běžně děti do školek dávají, už se možná v minulých dnech setkali s telefonátem zjišťujícím jejich zájem o využití této služby.

„Zadal jsem ředitelkám mateřských školek, aby obvolaly všechny rodiče a zjistily přibližné počty dětí, které by do školek měly docházet. To je klíčový údaj, protože na základě něj můžeme zjistit, kolik tříd v jednotlivých školkách a po kolika dětech otevřeme,“ říká Jalovec.


Podporujeme chebské podnikatele


„Zároveň jsem požádal krajskou hygienickou stanici o vyjádření, jaké podmínky musí školky splňovat, aby byl jejich provoz co možná nejbezpečnější pro děti, rodiče i personál školek,“ říká starosta.

Podle něj je zvláštní, že zatímco pro otevření prvních stupňů základních škol, ke kterému má dojít od 25. května, platí poměrně přísná omezení, tak pro školky má platit jen obecné ustanovení, že děti mají mít roušku a při činnostech, kdy roušku mít nebudou (jídlo, spánek), mají mít odstup dva metry.

První stupeň základních škol se má naproti tomu na konci května otevřít v omezeném režimu s maximálně 15 dětmi ve třídě nebo s omezením stravování. Malí školáci by měli sedět v lavicích po jednom a v době vyučování budou moci učitelé rozhodnout o sundání roušek.

Tip: Pomoc v krizi: Cheb je štědrý, ukazuje srovnání měst v kraji

„Počítám, že se v příštím týdnu sejdu se všemi ředitelkami a domluvíme se, za jakých podmínek bude možné připravit spuštění provozu. Následně oznámíme i nějaké konkrétnější datum,“ uvádí Jalovec a dodává, že termín konzultuje i se starosty okolních měst. „Abychom termín otevření mateřských školek koordinovali, vysvětluje starosta.

Zdroj úvodní fotky: web mateřské školky na Skalce


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.