Na místě bývalého zahradnictví na Hradčanech vyrostou rodinné domy

Po bývalém zahradnictví v ulici Osvobození vznikne lokalita s rodinnými domy. Pozemky po zahradnictví kupuje od města chebský developer Steel Efect, který má v plánu mezi ulicemi Osvobození a Bezejmenná vybudovat 13 rodinných domů.

 


Zastupitelé prodej pozemků za téměř čtyři miliony korun (včetně DPH) schválili na jednání, které se konalo na konci září. Firma se zároveň zavázala, že stavby, které dnes na pozemcích jsou, zlikviduje na vlastní náklady.

Město pozemky developerovi prodává za 700 korun za metr čtvereční. Při stanovení ceny město vyšlo ze znaleckého posudku. Ten určil cenu pozemků na 1500 korun za metr čtvereční.

Výsledných 700 korun je po zohlednění nákladů, které firma bude mít s likvidací dožilých staveb v areálu bývalého zahradnictví. Jde například o skleníky, zděnou dvoupodlažní budovu pro bydlení správce areálu nebo vrátnici.

Podle informací, které má web Chebské info.cz k dispozici, by nové rodinné domy mohly být připravené k bydlení v roce 2021.

Steel Efect už v této lokalitě postavil v minulosti 15 rodinných domů s užitnou plochou 95 až 107 metrů čtverečních v obytném souboru Květná. Pozemky bývalého zahradnictví chce využít pro obdobnou výstavbu.

Obytný soubor Květná – takto nějak by měly vypadat i nové domy, které vyrostou na místě bývalého zahradnictví.

Firma se také zavázala, že zmodernizuje přístupovou cestu k novým domům přes ulici Bezejmenná. Panelovou cestu přebuduje na novou komunikaci, součástí stavby bude i nová dešťová kanalizace a veřejné osvětlení.

Nové rodinné domy firma vybaví dvěma parkovacími stáními a pokračovat bude i s programem využíváni dešťových vod. Ty budou u každého domu svedeny do akumulační nádrže a dešťová voda z nich pak bude využívána na splachováni WC a pro zalévání zahrad.

Úplně vlevo dům pro správce zahradnictví, který půjde dolů. Vpravo panelová cesta v Bezejmenné ulici, kterou developer zmodernizuje.

Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.