Nebojte se Chebska! Čísla drama neukazují, polovina nakažených je z nemocnic

Chebská nemocnice je první v zemi, kterou plošně otestují na nemoc covid-19. Jde teď o nejživější ohnisko nákazy v Česku a dostala se do hlavních zpráv. Situace z nich vypadá dramaticky a může se stát, že vaši známí či příbuzní, se teď Chebsku budou chtít vyhnout.

I proto jsme shrnuli dostupná čísla k nákaze na Chebsku, která tak dramatická nejsou. Samozřejmě platí, že nechceme zlehčovat situaci v nemocnici, která je nepochybně nepříjemně zasažená a pro lidi v ní to musí nyní být velmi těžké.

Celkový počet nakažených za celou dobu koronaviru dělal v neděli podle dat krajské hygienické stanice 268. V celém chebském okrese přitom žije zhruba 92 tisíc lidí. Zároveň platí, že je tu horší situace než jinde. Zatímco v chebském okrese je zhruba 270 nakažených na sto tisíc lidí, v sokolovském a karlovarském okrese je to necelých 70. Čísla za Chebsko vypadají v tomto srovnání dramaticky, protože epidemie v zemi se nyní vyvíjí velmi dobře. 

Z celkových 268 připadá 145 nakažených, tedy 54 procent, na dvě mimořádná ohniska. 87 případů měla na svém kontě ke včerejšku chebská nemocnice, kde je nyní hospitalizováno 9 případů. Dalších 58 případů za celou koronavirovou krizi počítá mariánskolázeňská nemocnice, konkrétně lůžka následné péče. Tato čísla také ukazují stav ke včerejšku a prezentoval je dnes Roman Prymula, náměstek ministra zdravotnictví.


Podporujeme chebské podnikatele


V celém Karlovarském kraji je už více jak polovina nakažených lidí uzdravená. To by znamenalo, že v chebském okrese je aktuálně zhruba 130 nemocných. Jde o lidi, kteří jsou nejčastěji v domácí izolaci nebo leží v nemocnici.

Pro dokreslení uvádíme čísla za město Cheb z minulého týdne, jak je zveřejnil starosta Antonín Jalovec. V pátek v Chebu bylo za celou dobu 74 nakažených a za poslední týden přibylo jen 6 nových pozitivně testovaných lidí. Více jak 40 procent případů přitom připadá právě na chebskou nemocnici.

Čtěte více:

Zdroj úvodního obrázku: Pixabay.com


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.