Petr Ajšman, ZSP: Nedlužíme nic kmotrům

Má mít Cheb vlastní nemocnici? Dává prodloužení trasy Pendolina až do Karlových Varů smysl, nebo šlo jen o šikovný marketing před volbami? A co je v kraji nutné řešit? Odpovídá Petr Ajšman, lídr kandidátky Zdraví, Sport, Prosperita s podporou Starostů pro kraj ve volbách do krajského zastupitelstva.

Jaké jsou vaše plány pro chebskou nemocnici? Má mít Cheb vlastní nemocnici? A souhlasíte třeba s plánovaným přesunem onkologie do Karlových Varů, ke kterému má dojít v příštích letech?

Chebskou nemocnici chceme společně s karlovarskou i mariánskolázeňskou propojit v projektu transformace z krajského statutu na fakultní, jako její detašované pracoviště. Rozhodně nechceme přesouvat jednotlivé odborné oddělení kamkoliv, naopak, chceme rozšiřovat lékařskou odbornost, chceme pro Cheb i Mariánské Lázně to nejmodernější lékařské i přístrojové vybavení a zkrátit dobu čekání jednotlivých vyšetření.

Vedení Karlovarského kraje v končícím volebním období rozhodlo o konci jednoho z chebských domovů pro seniory. Konkrétně šlo o ten v Dragounské ulici. Důvodem bylo, že v chebském okrese bylo podstatně více míst v domovech pro seniory než v karlovarském a sokolovském okrese. Dávalo podle Vás toto rozhodnutí smysl?

Náš kraj neustále stárne, tím jednoznačně odpovídám, že to bylo špatné rozhodnutí vedení našeho kraje o uzavřeni tohoto domova pro seniory. Chceme pro naše seniory lepší bydlení, lepší sociální péči a dostupnější přístup k plnohodnotnému životu v penzi.

Jaký je podle Vás nejdůležitější úkol pro krajské zastupitele Karlovarského kraje v příštím volebním období?

Transformovat Krajskou karlovarskou nemocnici na fakultní. Zdravotnictví v našem kraji považujeme za nejvíce bolestivé místo a dlouhodobě všemi krajskými politiky zanedbávaný resort. Pro nadcházející volební období je také velmi důležité zajistit pracovní příležitosti pro okres Sokolov, zlepšit dopravní obslužnost celého kraje, výrazně zvednout úroveň školství obecně, přivést do kraje nové investory, což přinese nová místa a výrazně sníží odliv obyvatel.


Nebaví? Zkuste jiného lídra nebo lídryni!


Je něco z právě končícího volebního období, za co současné vedení kraje podle Vás zaslouží vyloženě pochvalu?

Není co chválit, protože pokud by bylo co, tak to bylo již z projektů předchozího vedení v letech 2012 až 2016. Opravdu smutný kraj.

Je naopak něco, co se vyloženě nepovedlo?

Nepovedlo se snížit dluh Karlovarské krajské nemocnice. Naopak jsme téměř o 360 milionů Kč hlouběji. Také se nepovedlo Karlovarský kraj dostat ze 14. místa ze 14 krajů v mnoha sledovaných statistikách a to i přesto, že naše hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová předsedala všem hejtmanům v ČR.

Proč by lidé měli dát hlas právě vaší kandidátce?

Nejsme zatíženi žádnými negativními kauzami. Nemusíme tedy naslouchat místním lobbistům a kmotrům, kteří jsou přisátí na veřejné rozpočty, což jim stále umožňují současné strany, či hnutí.

Těsně před volbami krajské vedení úspěšně dojednalo prodloužení trasy Pendolina do Karlových Varů. Souhlasíte s tím, že to je vítaná pomoc cestovnímu ruchu v našem kraji, nebo šlo podle Vás spíše o předvolební marketing hnutí ANO, které ovládá i ministerstvo dopravy?

Jednoznačně šlo o populistický volební marketing hnutí ANO. Již dříve bylo možné dostat se železničním spojením do Prahy za téměř stejnou dobu.


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.