Poděkování za roušky. Rada rozhodla o dotaci pro neziskovky

Městská rada na svém dnešním jednání schválila mimořádné dotace ve výši deset tisíc korun pro Hospic Sv. Jiří a Komunitní osvětové společenství za jejich pomoc v době koronavirové krize. Chebskému infu to potrvdil předseda chebských Pirátů Ondřej Topinka.

Dotaci pro neziskové společnosti navrhli právě Piráti.

„Dobrovolníci z Hospicu Sv. Jiří i Komunitního osvětového společenství pomohli distribuovat přes 10 tisíc roušek na nespočet míst v Chebu a blízkém okolí. Zejména v prvních dnech opatření představovaly tyto organizace nezastupitelnou pomoc, která umožnila běžné fungování na řadě míst,“ zdůvodnili chebští Piráti svůj návrh.

„Touto dotací z rozpočtu města bychom jim chtěli, jako město Cheb, poděkovat, protože bez jejich aktivity bychom jen těžko pokryli potřebná místa ochrannými pomůckami,“ dodali.


Podporujeme chebské podnikatele


Piráti navrhli dotaci ve výši deset tisíc korun i pro neziskovou společnost Joker. Ta to ale odmítla, protože náklady na ochranné pomůcky pokrývá z výnosu rouškomatu v OD Prior. V něm lze zakoupit dvojici roušek za 40 korun.

Psali jsme dříve:

Zdroj úvodního obrázku: Pixabay.com


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.