Z mostu do Hájů zmizely sloupky. Ukázala se síla Facebooku

Červená lávka do Hájů je nově přístupnější například pro kočárky nebo vozíčkáře. U vstupů na most zmizely bezpečnostní sloupky. Příběh jejich zmizení ukazuje, že se někdy může vyplatit, postěžovat si na Facebooku na stav městských věcí.

V půlce ledna se ve facebookové skupině Náš Cheb stokrát a pokaždé jinak objevil příspěvek upozorňující na otevření červené lávky. Někteří lidé v diskuzi pod ním upozornili, že po zúžení lávky a při zanechání bezpečnostních sloupků, není snadné se na most dostat s větším kočárkem nebo s vozíčkem pro handicapované.

Na to reagoval starosta následujícím vyjádřením:

Na začátku února má příběh pokračování. Sloupky jsou pryč, na což upozornila fotka v další facebookové skupině Cheb ve fotkách a názorech. U ní znovu starosta vysvětlil, jak se stalo, že sloupky zmizely:

Připomeňme, že lávka spojující Dyleňskou ulici a Háje byla oficiálně otevřena po téměř roce 17. ledna. “V rámci oprav byla provedena výměna částí nosné konstrukce, ztužidel a dalších ocelových prvků, které byly velmi oslabeny dlouhotrvající korozí. Pro zajištění stability byla doplněna i nová příhradová ztužidla mostovky a doplněna ztužidla stojek. Následně byla celá konstrukce očištěna a nastříkána prokorozním nátěrem v červené barvě,” říká Simona Liptáková, mluvčí chebské radnice.

Z důvodu snížení takzvaného užitného zatížení byl na lávce zúžen průchod posunutím zábradlí o půl metru z každé strany. Nová průchozí šířka je tak 1,5 metru. “Do konce měsíce dubna bude ještě dokončen finální nátěr bezpečnostních zábran v návaznosti na klimatické podmínky,” dodává Liptáková. Celková cena za opravu nepřekročí pět milionů korun.

Lávka po rekonstrukci ještě s bezpečnostním sloupkem.

Po opravě má lávka podle odborných posudků životnost kolem pěti let. Co bude poté? Podle další reakce starosty na facebooku město počítá s vybudováním nové lávky pro pěší a cyklisty. S průjezdem aut současné vedení radnice nepočítá. Čtěte podrobnosti: Jaké mosty se budou v Chebu stavět? Projděte si, co ukázala debata zastupitelů