Kraj nařídí roušky i do tříd, v chebské nemocnici se bude testovat

Ve školách v Karlovarském kraji se brzy budou nosit roušky všude, pro děti a učitele tedy budou povinné i během výuky. Oznámilo to vedení Karlovarského kraje po jednání bezpečnostní rady.

Školy v kraji mají v současnosti celkem 45 pozitivních lidí, z toho 14 pedagogů. V karanténě je celkem 577 osob, z toho 52 pedagogů.

V příštím týdnu se také do areálu chebské nemocnice vrátí odběrové místo pro testování na covid. Počty nakažených i testovaných rostou.

Zatím je v Chebu jediné odběrové místo v poliklinice Flora. V kraji je hlavní odběrové místo v karlovarské nemocnici a v Karlových Varech je ještě jedno drive-in místo.

Zatímco v květnu odběrové místo v karlovarské nemocnici za den provedlo okolo 100 odběrů, v těchto dnech je to více než 300 odběrů.

Odběrové místo v chebské nemocnici bude otevřené jen ve vybraných dnech a bude určeno pro lidi, které na odběr pošle hygienik či praktický lékař.

Tip: Kdo chce vládnout kraji? Projděte si kandidátky s Chebany

Chebský okres patří k momentálně nejzasaženějším místům v zemi. Na sto tisíc obyvatel tu je 106 lidí s potvrzeným covidem. Čísla rostou i v samotném Chebu, starosta Antonín Jalovec v pondělí oznámil, že počet lidí s koronavirem se ve městě přiblížil ke 40.

„Buďme uvážliví. Nepřestávejme žít, pracovat a sportovat, ale dodržujme aspoň ta nejzákladnější a nejjednodušší preventivní pravidla. Mají svůj význam,“ vyzval Jalovec.

Zdroj úvodního obrázku: Pixabay.com


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.