Na parkovišti u Evropské rostou čtyři patra kanceláří

Na místě málo využívaného parkoviště mezi ulicemi Evropská a Májová roste nová administrativní budova podnikatelského inkubátoru Kanov. Čtyřpodlažní budovu s užitnou plochou přes 2000 metrů čtverečních a parkovištěm postaví stavební firma Swietelsky za zhruba 77 milionů korun.

„Na realizaci objektu, který vyroste na ploše současného parkoviště, vymezené ulicemi Evropská, Pivovarská a Svatopluka Čecha, máme podle smlouvy 335 dnů. Už v lednu 2022 by zde tedy mohl začít provoz,“ uvedl Jan Kutač, ředitel oblasti Sokolov ze závodu Pozemní stavby Západ společnosti Swietelsky stavební.

„Otevření chebské pobočky bude představovat další etapu naší snahy vytvářet podmínky pro rozjezd start-up firem a posilovat inovační aktivity v celém regionu,“ uvedl Petr Haak, jednatel společnosti EHC Czech, která inkubátor Kanov provozuje.

Firma už teď nabízí kanceláře k pronájmu za 150 korun za metr čtvereční za měsíc. V nabídce teď má kanceláře o velikosti 1950 a 1302 metrů čtverečních za 292 500, respektive 195 300 korun měsíčně.

Stavba už začala.

Projekt Kanov odstartovala společnost EHC v lednu 2015 v Karlových Varech. Dnes zahrnuje tři poloprovozní haly o ploše 9500 metrů čtverečních, kanceláře a administrativní budovu ve Varech. V ní zájemci o start-up program najdou vybavená pracoviště se všemi službami, včetně poradenství. EHC ve svých budovách nabízí pronájem kanceláří, sdílené kanceláře nebo konferenční místnosti.

V létě 2019 pak byla otevřena pobočka v Ostrově s poloprovozní halou o ploše přes 3000 metrů čtverečních pro výrobu a skladování. Nyní tedy projekt vstupuje i do Chebu. Inkubátor chce kromě rozjezdu nových firem podporovat i spolupráci soukromého sektoru s vědci a výzkumníky.

Zdroj úvodního obrázku: Kanov

Pokračujte: 


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.