Chebsko je dosud neobjevené, vidíme potenciál, říká zájemce o kasárna

V prostoru bývalých kasáren mezi Zlatým a Špitálským vrchem chce stavět skupina RN Solutions. Chebskému infu to potvrdil Vojtěch Dyk, ředitel divize real estate ve společnosti RN Developement.

„O lokalitu se ucházíme a podali jsme pečlivě připravenou a uváženou nabídku, která dle našeho názoru respektuje většinu požadavků a potřeb města,“ říká Dyk.

„Cheb a Chebsko vnímáme jako velmi perspektivní region, který prozatím zůstal stranou zájmu velkých developerských skupin. Rádi bychom tak tento jeho potenciál využili,“ vysvětluje Dyk, proč zde RNS chce stavět.

Developeři se o pozemky mohli hlásit v druhé polovině roku 2020. Skupina RNS se o pozemky přihlásila jako jediná a v elektronické aukci, která proběhla 20. ledna, svůj záměr potvrdila. Pozemky může získat za cenu 350 korun za metr čtvereční (bez DPH).

Ještě před aukcí se nad urbanisticko-architektonickou studií dodanou RNS sešla odborná komise, ve které byl starosta Antonín Jalovec (VPM), pirátský zastupitel Ladislav Tkaczyszyn, opoziční zastupitel Jan Vrba (ANO) a čtyři architekti. Komise projekt od skupiny RNS doporučila k realizaci. Automaticky to ještě neznamená, že tu RNS skutečně začne stavět.

„K případné dohodě je zapotřebí ujasnit ještě spousty informací a detailů. Předpokládáme, že v brzké době budeme vyzváni, abychom s městem zahájili komunikaci, na což, v případě shody a dle našeho předpokladu, naváže představení radním, zastupitelům a veřejnosti,“ říká Dyk.

Tip: Co vznikne po kasárnách? Město má mít jasno, co od developera chce, vzkazuje architekt

Jalovec slíbil, že než návrh na prodej pozemků půjde ke schválení do zastupitelstva, věc projedná se všemi zastupitelskými kluby a také s veřejností. Starosta celou chystanou akci označil jako největší projekt bytové výstavby od doby dostavby chebských sídlišť v 70. a 80. letech.

Pokud město s developerem skutečně nakonec podepíše smlouvy, má celá realizace trvat více jak 15 let. Začínat se má přímo na území po bývalých kasárnách pod Zlatým vrchem, kde by měly vyrůst především bytové domy. Následovat má výstavba směrem na západ, kde by mělo být už více rodinných domů – dvojdomů, vil a klasických rodinných domů. Končit výstavba má na louce nad lukostřelci, kde studie počítá se zástavbou jen spodní části pozemku, která je nejblíže u cesty směrem na Kachní kámen.

Investiční skupina RN Solutions má za sebou několik developerských projektů ve středních Čechách nebo na Lipně. Studii budoucí výstavby pro RNS podle informací Chebského infa zpracovala architektonická kancelář A69, která už v minulosti uspěla v architektonické soutěži na možnou budoucí zástavbu v území po kasárnách.

Jalovec k nové studii uvedl, že s územím nakládá velmi úsporně a nezastavuje ho hustě. Ponechává například i prostory pro veřejné služby, třeba pro výstavbu školky a počítá s propojením přes chodníky či cyklostezky s okolím.

Pokud by RNS nakonec v kasárnách skutečně stavěla, mohli byste na tom i vydělat. Do skupiny totiž patří i crowdfundingová investiční platforma Crofungo.cz, kde firma získává na své developerské projekty část financování. Například do výstavby bytů ve Vrchlabí jde investovat od 10 tisíc korun s ročním výnosem 5,7 %. Crofungo pro RNS “dělá” tým kolem ekonoma Vladimíra Bezděka, který byl například šéfem ČSOB Pojišťovny nebo předsedal dvěma důchodovým komisím. 

Pokračujte:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.