Stavět v kasárnách na Zlatém vrchu chce jediná firma

Stavět na území po bývalých kasárnách na Zlatém vrchu a v jeho okolí má zájem jediný developer. Firmy měly čas se o pozemky, které jim město nabídlo k prodeji, přihlásit do konce roku 2020.

„Mohu potvrdit, že jsme jednu nabídku obdrželi a že byla složena jistina ve výši 1 milionu Kč,“ říká starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

Jméno firmy, která má o pozemky zájem, starosta zatím odhalit nechce. „Nejprve s tím seznámím aspoň koaliční partnery a členy hodnotící komise,“ říká Jalovec.

Podle informací Chebského infa se o pozemky přihlásila investiční skupina RN Solutions, která má za sebou několik developerských projektů ve středních Čechách nebo na Lipně. Konkrétně se o chebské pozemky hlásí společnost Zlatý vrch s.r.o., která podle údajů v obchodním rejstříku vznikla v půlce července 2020 a RN Solutions je jejím jediným vlastníkem.

Starosta bude nyní jmenovat komisi, která vyhodnotí urbanisticko-architektonickou studii, kterou zájemce na radnici doručil. Vyhodnocovat se tedy bude to, co si firma představuje, že by na území po kasárnách a v jeho okolí mělo vyrůst.

V komisi, která by se měla sejít 19. leden, sedí starosta, za vládnoucí koalici pak ještě pirátský zastupitel Ladislav Tkaczyszyn, za opozici zastupitel za ANO Jan Vrba a čtyři odborníci. Tři jsou architekti působící mimo Cheb, od kterých Jalovec zatím nemá povolení zveřejnit jména, čtvrtý oslovený odborník by měl účast v komisi potvrdit brzy.

20. ledna má proběhnout elektronická aukce, ve které mezi sebou ideálně mělo soupeřit více zájemců. Nakonec si ale pozemky bude moci jediný zájemce pořídit za výchozí cenu 350 Kč za metr čtvereční (bez DPH).

„Pokud zájemce potvrdí alespoň tuto cenu a jeho nabídka bude odpovídat záměru města, bude předloženo zastupitelstvu města rozhodnutí o prodeji pozemků (zřejmě v několika etapách). Toto rozhodnutí předpokládám v průběhu prvního pololetí roku 2021,“ říká Jalovec.

Kdy budou zveřejněny detailní záměry developera, tedy o jaké pozemky konkrétně má zájem a co na nich chce vybudovat? „O konkrétních záměrech investora budeme informovat nejdříve po zasedání hodnotící komise, aby její rozhodování nemohlo být ovlivněno laickou veřejnosti. Ta bude mít prostor vyjádřit se po zasedání komise, tedy ještě dlouho před konečným rozhodnutím zastupitelstva, zda pozemky prodat či ne,“ odpovídá Jalovec.

Dohromady město developerům nabídlo pozemky mezi Zlatým a Špitálským vrchem o celkové rozloze 44 hektarů. Podle vedení města je ale k reálné zástavbě použitelná zhruba polovina z nich. Budoucí výstavba, pokud k ní nakonec dojde, má probíhat v etapách, stejně jako prodej pozemků od města k developerovi. Jako první by developer měl obytnými a rodinnými domy zastavět prostor po bývalých kasárnách, až jako poslední přichází v úvahu zřejmě nejlukrativnější část celé nabídky, konkrétně louka nad lukostřeleckým areálem.

Možné zástavbě na území po kasárnách jsme se věnovali již dříve:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.