Vzkaz do nemocnice: Víme, že to není chřipečka, držte se!

Fotka sanitek čekajících před chebskou nemocnicí na příjem dokumentuje další vlnu koronavirového náporu. Zažíváme ji všichni, je znát v oficiálních statistikách a subjektivně ji jde cítit i na zprávách z okolí každého z nás. Někomu odvezli dědu, něčí máma doma bojuje s vysokými horečkami a rodina se bojí, co bude dál, někdo má dokonce dítě v nemocnici.

Možná nad tím vším někdo mávne rukou a řekne si, že to je jen další vlna, že to zas bude dobré. Že zdravotníci, kterých je konkrétně v chebské nemocnici aktuálně nedostatek, to zase nějak dají. Vždyť je to jejich práce.

Je to teď ale práce extrémně náročná. A to nejen fyzicky, když zdravotníci kromě jiného musí každý den odbavovat frontu sanitek s akutními případy. Je to práce náročná i psychicky. I když lidé ze zdravotnictví musí být zvyklí na to, že jim pacienti umírají pod rukama, nyní je toho najednou moc. Kolabují lidé, kteří ještě před chvílí vypadali, že jsou v pořádku.

Když se pak po těžké práci v těžkých ochranných oblecích (vzpomeňte si, jak je vám nepříjemná rouška) zdravotníci podívají na Facebooku třeba pod tu zmíněnou fotku sanitek, zažívají další psychický nápor. Lidí, kteří si myslí, že je vše jen uměle nafouknuté nebo rovnou vymyšlené, je stále dost. Je to jen chřipečka…

Milí lékaři, lékařky, sestry, hasiči, vojáci, dobrovolníci v nemocnicích, všichni, kdo tam pracujete a staráte se o nemocné nebo o to, aby o ně mohlo být co nejlépe postaráno, víme, že to máte nyní znovu velmi těžké! Držíme vám palce a přejeme pevné zdraví! Víme, že nasazujete své životy a svým způsobem ohrožujete i své rodiny. A i když to je vaše práce a počítáte s tím, děkujeme vám za to!

PS: Máme aktuální zkušenost s péčí o covidového pacienta v chebské nemocnici. Děkujeme personálu za profesionální a vstřícný přístup!

Za Chebské info Jiří Hovorka a Pavel Skalický, Za Zprávy z Chebu Libor Dušek a Petr Budil.

Zdroj úvodního obrázku: facebookový profil Ze života IZS

Máte ještě chvilku?


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.