Policisté se přestěhují z centra ke Spáleništi. PS klub už šel k zemi

V ulici 17. listopadu nad základnou hasičů vyroste nové chebské sídlo policistů. Nahradí chátrající budovu PS klubu, kterou už bagry strhly (jak ukazuje úvodní fotka).

„Záměrem je, že zde bude postaveno nové sídlo Policie ČR, a to pro Územní odbor Cheb. V současné době zpracováváme investiční záměr na zpracování projektové dokumentace samotné výstavby,“ říká Kateřina Krejčí, mluvčí Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Termín pro zahájení stavby zatím není. „Zmíněné podklady jsou předpokladem k možnosti přihlášení našeho projektu do vhodné výzvy na získání dotace z EU. Vzhledem k zaměření na financování projektu z dotací nejsme schopni přesněji stanovit termín zahájení akce ani předjímat termín, kdy bude budova postavena,“ dodává Krejčí.

Až nová budova v příštích letech vyroste, přestěhují se do ní policisté z centra města, z budovy na křižovatce ulic Valdštejnova a Obrněné brigády.

Co bude následně s tímto domem v centru města? „Nejprve dojde k rezortní a mezirezortní nabídce dle zákona o majetku České republiky a pokud o tento majetek nikdo neprojeví zájem, tak bude předán Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových,“ odpovídá Krejčí. Do budovy se tak následně může přestěhovat jiný úřad nebo také může skončit na prodej.

Jak by mělo nové policejní sídlo v ulici 17. listopadu vypadat, policie zatím odtajnit nechce. Žádost o poslání vizualizací Krejčí odmítla. „Bohužel ji poslat nemohu, neboť jde o interní materiál a jeho zveřejnění by mohlo ohrozit budoucí veřejnou soutěž na zhotovitele projektové dokumentace,“ uvedla policejní mluvčí.

Nemáte dost?


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.