V nemocnici se bude stavět do roku 2022, rekonstrukci dodělá Metrostav

Rekonstrukce chebské nemocnice by měla být hotová na začátku roku 2022, postarat se o to má společnost Metrostav. Ta se stala vítězem zadávacího řízení s nabídkovou cenou 234 472 554 korun včetně DPH. Celá revitalizace, která probíhá od roku 2017, vyjde na více jak půl miliardy korun.

„Zdravotníci i pacienti si zaslouží, aby už měli konečně k dispozici kompletně dokončené a vybavené prostory. Věřím, že v nadcházejícím období snad nic nezabrání tomu, aby stavebníci do prvního čtvrtletí roku 2022 stavbu provedli,“ uvedl Dalibor Blažek, náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

Revitalizace nemocnice je v současnosti dokončena zhruba z poloviny. Zatímco v novém pavilonu A již může nemocnice své služby poskytovat, ve zbylé části jde o provizorní řešení. V nemocnici je celkově k dispozici 300 lůžek, nedokončená rekonstrukce kapacitu nemocnice o třetinu snižuje. Kromě jiného to dopadá i na hospodaření nemocnice, prohlubuje se ztráta.

„Kvůli stavebním pracím jsme museli vyprázdnit celou levou část pavilonu B s výjimkou pokojů chirurgické JIP a všechna oddělení či ambulance přesunout, kam se dalo. Zbývá tedy dokončit rekonstrukci pavilonu B včetně přístavby,“ říká Blažek.

V prostorách, které ještě rekonstrukce čeká, budou umístěny specializované ambulance, vyšetřovna SONO, pracoviště radiologie, lůžkové oddělení chirurgie, ORL a interny.

Tip: Na polích u Zlatého vrchu mají vyrůst sklady pro e-shopy, radnice je proti

„Po dokončení rekonstrukce se bude moci Cheb i Karlovarský kraj pyšnit moderní nemocnicí,“ říká Blažek.

Cena za stavební práce včetně projektové dokumentace, technického dozoru a autorského dozoru revitalizace dosáhne přibližně 560 milionů korun. Další náklady půjdou na vybavení nemocnice, částka se podle projektové dokumentace pohybuje v předpokládané výši přibližně 170 milionů korun. Celková cena bude ale záviset na výsledcích zadávacích řízení na vybavení nemocnice, které kraj musí soutěžit zvlášť.

Metrostav uspěl ve výběrovém řízení, které probíhalo poté, co vedení Karlovarského kraje odstoupilo od smlouvy s firmou, která měla rekonstrukci původně na starosti. Práce na revitalizaci chebské nemocnice odstartovaly v únoru 2017, původně mělo vše být hotovo loni v říjnu.

Psali jsme:

Zdroj úvodního obrázku: web Karlovarské krajské nemocnice


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.