V centru vyrostou nové byty. Na místě po Rudolfinu se začne stavět na jaře

Po více jak 20 letech se místo po bývalém Rudolfinu dočká nového života. V centru města nad budovou VZP začne příští rok na jaře růst nové bydlení. První dům s 16 byty by měl být hotový v druhé polovině roku 2022, řekl Chebskému infu Josef Buchta, ředitel společnosti FATO, která nové byty postaví.

Buchta tak potvrdil informace, které na čtvrtečním zastupitelstvu sdělil starosta města Antonín Jalovec (VPM). Kromě jiného uvedl, že se při jednání se zástupci firmy dohodl, že ta ještě před samotným zahájením stavby upraví pozemek, který je zarostlý a plný odpadků.

„Nezbytnou údržbu jsme prostřednictvím místní firmy dokončili. V tuto chvíli pracujeme na úpravách projektové dokumentace pro stavební povolení a na realizační dokumentaci prvního plánovaného objektu,“ říká Buchta.

Firma už stavební povolení na nové domy v první polovině letošního roku od chebského stavebního úřadu dostala, nyní v projektu chystá některé změny.

„Po „legalizaci“ zamýšlených úprav v suterénu objektů a provedení inženýrských sítí stavebním úřadem bychom rádi zahájili realizaci prvního z domů v první polovině příštího roku. Vznikne v něm 16 nových bytů. Na tento objekt bychom v průběhu realizace stavebních prací chtěli navázat dalšími dvěma objekty s 20 a 16 bytovými jednotkami. Tím by měla být dokončena první fáze a přibližně polovina celého záměru,“ říká Buchta.

„Dokončení prvního objektu předpokládáme cca do 16 měsíců od zahájení, tedy v druhé polovině roku 2022,“ dodává ředitel hradecké společnosti.

Do skupiny FATO patří i společnost RW Invest. Ta je majitelem pozemků po bývalém Rudolfinu už od roku 2007. Původně měla na místě vybudovat nový hotel. Vše se ale zdrželo a nakonec vyšlo do ztracena kvůli soudnímu sporu, který vedl předchozí majitel pozemků, místní podnikatel Petr Plachý. Ten od města pozemky získal původně v soutěži v roce 2001 a sám měl hotel vybudovat. Hotel ale dlouho nerostl a město nakonec od smlouvy s Plachým odstoupilo a 5892 čtverečních metrů prodalo RW Investu. Zchátralá budova Rudolfina byla zdemolována už v roce 1999.

Developer FATO má na webu, kde chystanou výstavbu prezentuje pod názvem Rezidence Rudolfinum, i obrázky s vizualizací chystaných bytových domů. Konečnou podobu chystané výstavby ale zatím neukazují. „Vizualizace na webu jsou pouze ilustrativní, po dokončení realizační dokumentace připravíme přesnější vizualizace zamýšlených objektů,“ říká Buchta.

Prvotní vizualizace z webu společnosti FATO.

Další nové byty mají v budoucnu vyrůst opodál v Májové ulici na místě nedávno stržených domů vedle Normy. Stavební úřad nedávno vydal územní rozhodnutí pro polyfunkční dům s 32 byty, o které požádala společnost Atlantico Cheb, majitel pozemků i předchozích zbořených domů.

Dvě místa pro nové byty v jednom pohledu od Normy.

Kde ještě vyrostou?


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.