Pod Zlatým vrchem rostou nové byty. Chebská firma mění nevyužitý dům v rezort

Patnáct nových bytů vyroste v domě po bývalé baráčnické rychtě v ulici Boženy Němcové. Stavbu kompletně zajišťuje chebská rodinná firma Šu-Str, jejímž majitelům opuštěný dům patří.

„Koupili jsme ho v roce 2016 od chebské obce Baráčníků a od té doby jsme s úřady řešili převod přilehlých pozemků. Teď už máme vše vyřešeno a chystáme kvalitní bydlení v uzavřeném rezortu, které v Chebu chybí,“ říká Ivana Strýčková, jednatelka stavební společnosti Šu-Str.

Její firma původní dům využije jako základ pro nové bydlení. „Jde o poctivou stavbu s kvalitními základovými zdmi a suchými sklepy,“ říká Strýčková. Třípatrová budova dostane nový kabát, kompletně zrekonstruované interiéry a firma také sníží vysoké stropy, aby vytápění bylo úspornější. K původní zrekonstruované budově pak přidá o patro vyšší přístavbu.

Nadpoloviční většina bytů bude mít vlastní terasu, některé s výhledem na historické centrum Chebu s hradem nebo kostelem sv. Mikuláše a Alžběty. V uzavřeném areálu rezortu bude společná zahrada.

Velikost bytů se pohybuje od 53 do 155 metrů čtverečních a jsou o dispozicích 2+kk až 4+kk. „Přístup do všech bude bezbariérový, v domě bude vybudován i výtah,“ říká Strýčková. Ke každému bytu náleží také sklep.

Cena za metr čtvereční se pohybuje kolem 35 tisíc korun za metr čtvereční. Například šedesátimetrový byt 3+kk s terasou o velikosti devět metrů čtverečních v prvním patře vyjde na 2,467 milionu korun.

U domu za vstupní branou bude také 13 venkovních parkovacích míst a sedm míst ve společné garáži. Ty se prodávají samostatně, a to za 95 tisíc korun venkovní a za 245 tisíc vnitřní stání.

Stavba Resortu Rychta, jak se projekt oficiálně jmenuje, už začala. Firma by ho ráda měla kompletně hotový na konci roku 2021. Byty už se prodávají.

Nové byty nedávno v Chebu vyrostly například v Dukelské ulici vedle bývalé Irské hospody, kde stavěly Inženýrské stavby Sokolov. Další bytové domy vznikají například na Skalce. Vedle silnice na Pomezí je staví CZ Stavební holding. Například byt 2+kk o velikosti necelých 60 metrů čtverečních s lodžií, sklepem a s venkovním parkovacím stáním vyjde na 2,45 milionu korun.


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.