Hala u Podhradu je hotová. Německý e-shop začne s distribucí

Nová distribuční hala mezi Podhradem a Švédským vrchem je připravena k provozu. Německý obchodník Real z ní bude obsluhovat německý trh pro svůj e-shop.

„V současnosti vybavujeme budovu technologiemi a postupně ji uvádíme do provozu. Spuštění distribučního centra předpokládáme ve třetím čtvrtletí letošního roku,“ řekl Chebskému infu Terry Rogers, CEO Real Digital.

Kolik nákladních aut se zde denně bude pohybovat, až dojde k plnému uvedení do provozu? „Panattoni Park Cheb South disponuje dobrým napojením na dálnici D6, takže nákladní doprava se vyhýbá centru města. V reálném provozu se zde denně budou pohybovat jednotky kamionů.“ říká Rogers.

Stavba vznikla na místě původních chebských strojíren, za komunismu byl průmyslový areál známý jako HDB. První stavba v novém Panattoni Parku Cheb South měla navzdory opatřením proti šíření koronaviru minimální zpoždění v řádu dnů. Budova o velikosti 27 000 metrů čtverečních se vloni zařadila mezi největší nové nájemní transakce v Česku.


Podporujeme chebské podnikatele


Průmyslový park mezi Podhradem a Švédským vrchem patří české společnosti Accolade, která vlastní také většinu hal v průmyslové zóně v Dolních Dvorech. Real si novou halu pronajímá. U Podhradu i v průmyslovém parku v Dolních Dvorech Accolade plánuje další výstavbu. Nové průmyslové centrum u Podhradu má mít celkovou budoucí rozlohu 74 tisíc metrů čtverečních.

„Do Chebu nás přivedla nejen strategická poloha blízko německých hranic a připravenost území s garantovaným časováním, ale také touha po udržitelném rozvoji. Díky revitalizaci brownfieldu zde nedochází k zabírání orné půdy či plochy ve volné krajině,“ říká Rogers.

„Jako starosta města vítám revitalizaci zanedbaného průmyslového areálu, v němž nová hala vyrostla. Stejně tak mě těší, že splňuje velmi přísné podmínky v environmentální oblasti. Jsem přesvědčen, že společnost Real Digital, provozovatel jednoho z největších německých internetových obchodů, přinese do regionu v této složité době nová pracovní místa a přispěje k jeho ekonomické stabilizaci,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec.

V začátcích Real počítá se zhruba 150 zaměstnanci, do budoucna je možné rozšíření provozu.

V rámci výstavby nové průmyslové zóny u Podhradu Accolade vybudovala také chodník a cyklostezku podél hranice areálu, tedy od jihovýchodního obchvatu směrem k Podhradu.


Podporujeme chebské podnikatele


Pro kontext: V průmyslovém parku u Podhradu Accolade staví na pozemcích, které z většiny nikdy nepatřily městu.

„Pozemky bývalých HDB (později Strojírny) nepatří a nikdy nepatřily městu. Město v této souvislosti firmě Accolade prodávalo jen velmi malé plochy poblíž vlečky. V areálu je existence výrobních či skladovacích prostor povolena územním plánem, takže město jejich vznik nemůže nijak výrazně ovlivnit,“ řekl Chebskému infu starosta Antonín Jalovec již loni v srpnu.

Někteří lidé si novou výstavbu u Podhradu pletou s chystaným průmyslovým parkem 2. Ten má ale vzniknout na polích nedaleko současného průmyslového parku v Dolních Dvorech. Konkrétně na poli mezi bývalou prodejnou kobreců a benzinovou pumpou na Ypsilonce.

U těchto pozemků, které městu patří, zastupitelé na konci května změnili územní plán a vedení města jedná s možným investorem, který by měl zájem o odkup pozemků a vybudování nové, velké haly. Vedení města slibuje, že přivede takovou firmu, která z velké části zaměstná kvalifikované lidi.

Místo pro průmyslový park 2

Čtěte více:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.