Sklad u Podhradu už roste. Firma vybuduje i chodník a cyklostezku

Podél nově vznikajícího průmyslového centra směrem od Švédského vrchu k Podhradu vznikne nový chodník a cyklostezka. Dnes je toto území propojeno jen silnicí. Nové komunikace vybuduje za své peníze realitní skupina Accolade, která vedle areálu chebských strojíren na místě bývalého HDP buduje průmyslový park za 1,2 miliardy korun.

Město si sice v tomto případě nemohlo diktovat podmínky výstavby a obsazení nového průmyslového centra, ale firma město dopředu o svých záměrech informovala a na výstavbě komunikací se s radnicí dohodla.


Zatímco u průmyslového parku v Dolních Dvorech město prodává developerům vlastní pozemky a může si tak diktovat podmínky, za kterých k prodeji a budování nových hal dojde, u nového centra byla situace jiná.

„Pozemky bývalých HDB (později Strojírny) nepatří a nikdy nepatřily městu. Město v této souvislosti firmě Accolade prodávalo jen velmi malé plochy poblíž vlečky. V areálu je existence výrobních či skladovacích prostor povolena územním plánem, takže město jejich vznik nemůže nijak výrazně ovlivnit,“ řekl Chebskému infu starosta Antonín Jalovec.

Zároveň dodává, že vše hlídá stavební úřad, který dohlíží nad dodržováním legislativy při přípravě i realizaci staveb.

„Firma Accolade ale město o svých záměrech informovala, takže o nich víme a já osobně oceňuji, že se v tomto případě nezabírá další zemědělská půda, ale využívá se starý brownfield, při čemž se řeší i staré ekologické zátěže,“ říká starosta.

„Bonusem pro město navíc bude, že Accolade v rámci revitalizace areálu vybuduje i komunikaci pro pěší a cyklisty podél hranice areálu, tedy od jihovýchodního obchvatu směrem k Podhradu,“ pokračuje Jalovec.

Během dvou až tří let let by pak podle něj mohla následovat i úprava křižovatky jihovýchodního obchvatu a odbočky do Podhradu, což by zlepšilo i bezpečnost provozu.

Tip: Cheb bude mít extraligu. Stolní tenisté těsně utekli osudu hokejistů

Připomeňme, že Accolade na začátku týdne oznámila, že u Podhradu buduje nové průmyslové centrum o celkové budoucí rozloze 74 tisíc metrů čtverečních. Výstavbu, která už probíhá (viz fotky pod textem), má na starosti developer Panattoni Europe a první fáze o rozloze 27 tisíc metrů čtverečních by měla být hotova do konce dubna příštího roku.

Ještě před zahájením výstavby získalo centrum velkého nájemce pro první halu. Je jím německá firma Real Digital, která má na starosti e-shop maloobchodního řetězce Real. V nové chebské průmyslové zóně si pronajala celých 27 tisíc metrů čtverečních, které vzniknou v první fázi projektu. Ve druhém čtvrtletí to byla největší nová nájemní transakce v Česku, informuje deník E15.

Foto: Podívejte se, jak daleko je stavba a jak bude vypadat nová logistická hala (vizualizace)