U Krajinky vyrostou velké byty. Chebská firma obnoví zašlý dům

Zašlý dům u minigolfu se brzy výrazně změní. Už v roce 2021 má být kompletně předělaný na bytový dům se zhruba třicítkou bytů. Chystá ho chebská společnost Revital Developement, která dům i s okolním pozemkem koupila před dvěma lety.

„Chceme nabídnout kvalitní bydlení pro rodiny s dětmi, které toto město v době ekonomického rozmachu potřebuje, ale bohužel nenabízí,“ říká jednatel Jan Kastl.

 


Firma už začala s vyklízecími pracemi, kdy bylo třeba ze spodních pater vystěhovat například třítunový soustruh. Finišuje také s úředními záležitostmi. Momentálně například čeká na schválení žádosti o přistavění dalšího patra. Dnešní územní plán totiž počítá jen se současnou výškou budovy.

Poté začne samotná přestavba na nové rezidenční bydlení. „Chceme, aby lidé začali bydlet ve druhé polovině roku 2021,“ říká Kastl.

Vizualizace ukazuje, jak by zrekonstruovaný dům měl v roce 2021 vypadat.

Rezidence Krajinka nabídne 27 převážně velkometrážních bytů od 90 do 180 metrů čtverečních o dispozicích od 2+kk do 5+kk. Všechny byty budou s balkony. Čtyři už jsou prodané.

V přízemí bude pět nebytových jednotek a devět garáží. Na pozemku bude dalších zhruba 40 venkovních parkovacích stání. V oploceném areálu bude i dětské hřiště nebo odpočinková zóna s grilem.

Jedinou přístupovou cestou do objektu je přední brána, kterou se do areálu vjíždí z cesty, která vede od gymnázia kolem tenisových kurtů až k minigolfu. Zbytek areálu je odříznut Břehnickým potokem a skalní stěnou. „Díky tomu disponuje celý objekt velkou mírou soukromí a bezpečí,“ říká Kastl.

Firma už byty prodává. Nejlevnější je za 1,359 milionu korun. Jde o 47 metrů čtverečních velký byt 2+kk ve třetím podlaží. Naopak nejdražší jsou tři byty 5+kk o velikosti 172 metrů, které vyjdou na 5,739 milionu korun. V ceně je vždy sklep i parkovací stání nebo garáž.

„Stavíme sice kvalitní bydlení, ale chceme, aby bylo dostupné. Ceny jsme tak nastavili podobné, jako u jiných developerských projektů, ve kterých v Chebu nyní vznikají nové byty. Máme přitom lepší lokalitu i projekt,“ říká Kastl. Jeho firma má za sebou rekonstrukci dvou domů v Jateční a Židovské ulici. Za sebou má i renovaci domu na pražském Břevnově, kde následně prodala přes 20 bytů.

Jan Kastl, jednatel společnosti Revital Developement

V Chebu nyní vznikají i další nové byty. Staví zde například Inženýrské stavby Sokolov v Dukelské ulici, další bytové domy vznikají například na Skalce. Vedle silnice na Pomezí je staví CZ Stavební holding. Například byt 2+kk o velikosti 53 metrů čtverečních s balkonem, sklepem a parkovacím stáním vyjde na 1,969 milionu korun.

Ve Wolkerově ulici zase příbramská Leko Real mění někdejší domy hrůzy na nájemní bydlení. Například 2+kk si tam můžete pronajmout za 12 tisíc korun na měsíc plus energie.

Město pak chystá pozemky pro další developerskou výstavbu například na místě bývalých kasáren na Zlatém Vrchu. Stavět by se mohlo začít za dva až tři roky.

Chcete víc? Projděte si dům u minigolfu ve fotogalerii.