Foto: Miliardová hala u Podhradu už stojí. Projděte si, jak rostla

V areálu bývalých chebských strojíren mezi Podhradem a Švédským vrchem už stojí první budova nového průmyslového parku. Hrubá stavba logistické haly, ze které bude německý obchodník Real Digital obsluhovat zákazníky svého e-shopu, vyšla na 600 milionů korun.

Investorem je skupina Accolade, která stojí také za rozmachem průmyslového parku v Dolních Dvorech. Celková investice do výstavby haly, kterou si Real pronajal, přesáhne miliardu korun. Accolade v areálu, který má dlouhou průmyslovou historii, staví na pozemcích, které jí patří. I tak vedení města s firmou dohodlo vybudování nového chodníku a cyklostezky podél areálu.

 


„Chebsko je dnes jednou z nejatraktivnějších, ne-li vůbec nejatraktivnější lokalitou pro rozvoj moderního průmyslu ve střední Evropě. Speciálně u tohoto projektu je pak nejdůležitějším faktorem navázání na tradici a přeměna prostoru na nový, moderní, se silným geniem loci, které má jen málo průmyslových areálů v České republice,“ říká Milan Kratina, CEO Accolade.

Realizace stavby probíhá v režii developerské společnosti Panattoni Europe. Hala pro Real Digital by měla být kompletně hotová, tedy třeba včetně 600 metrů dopravníkového pásu či třípatrové skladovací věže, do konce dubna příštího roku. Německý obchodník z ní má začít zboží pro své zákazníky doručovat už v létě.

Halu firma začala budovat letos v létě. Ve fotogalerii si můžete projít, jak její stavbu zachytila fotopast firmy Panattoni, ale i to, jak areál vypadal na konci války, kdy ho vybombardovali spojenci. Vyráběly se tu totiž stíhačky pro německou armádu.

Galerie: (doporučujeme rozkliknout první obrázek a projet si celou galerii obrázek po obrázku s kompletními popisky; dozvíte se tak další detaily k celé stavbě)


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.