Radní Licková rezignovala. Vadily jí spory kolem průmyslového parku

Gabriela Licková dnes rezignovala na post zastupitelky i městské radní.

Licková své rozhodnutí oznámila na konci dnešního jednání zastupitelů. Koaličním partnerům vše oznámila předem.

„Důvodem je můj osobní náhled na projekt rozšíření průmyslového parku. Jak je vám všem asi známo, jsem v rozporu s vedením města. Snažila jsem se najít východisko z konfliktu jiné, než odstoupení z funkce. Nicméně, dlouhodobé, pro mne zásadní neshody v přístupu k záměru, který se dotkne všech složek života obyvatel Chebu, jsou pro mne nepřekonatelné,“ uvedla ve svém proslovu k zastupitelům Licková.

V obou funkcích ji podle informací Chebského infa nahradí stranický kolega z Hnutí 2018 Pavel Pagáč. Muž, který se spolu s Lickovou například výrazně angažoval proti stavbě spalovny na Švédském vrchu.

Znamená to, že Licková v chebské politice končí? Bude kandidovat v příštích volbách? „Nebudu kandidovat, alespoň teď mám ten pocit,“ odpověděla na dotaz Chebského infa.

 


Hnutí 2018 má v zastupitelstvu jediného člena a je zároveň i v koalici se současným hegemonem chebské politiky VPM a dále s Piráty a Koalicí pro Cheb. V koalici Hnutí 2018 zůstává.

Licková nedávno vedení města, především pak starostu Antonína Jalovce a místostarostu Miroslava Plevného, v rozhovoru s Chebským infem kritizovala za jejich přístup k chystanému průmyslovému parku 2.

Podle Lickové zástupci VPM zbytečně spěchají a vadilo jí, že nevyslyšeli její volání po podrobnějších analýzách celého záměru. Spory mezi Lickovou a Jalovcem byly v poslední době viditelné i v diskuzích na Facebooku. Zde jsou ukázky několika z nich:

 

Licková byla zastupitelkou poprvé ve volebním období 2010 až 2014, tehdy za Svobodné. V následujících volbách kandidovala za Koalici pro Cheb a do zastupitelstva se dostala až jako náhradnice. V roce 2017 se na půl roku stala místostarostkou za starostou Jalovcem.

Podrobnosti k chystanému průmyslovému parku 2:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.