Skatepark bude ladit s atletickou dráhou. Projděte si novou studii

Skatepark, který chce město vybudovat u zlaté dráhy na levém břehu Ohře, už má svou podobu. Zveřejnilo ho architektonické U/U Studio, u kterého si radnice nové sportoviště nechala namodelovat.

„Varianta skateparku na této studii je finální a zpracováváme ji do projektové dokumentace, kterou bude chebská radnice ještě připomínkovat,“ řekl Jiří Kotal, jeden z autorů studie, občanské iniciativě VRCh, která na studii na Facebooku upozornila.

„Žlutý probarvený beton komunikuje se žlutým tartanem běžecké dráhy a lemující podsvícená zídka zase s historickými hradbami. Kulaté výřezy v betonu navazují na stávající vzhled areálu tvořený kružnicovým vymezením cest,“ uvádějí architekti svůj záměr.

Město kromě skateparku chystá i úpravy na atletickém stadionu, u kterého skončila doba, po kterou měl sloužit především široké veřejnosti, což byla podmínka pro získání evropských peněz.

Atletický stadion má ještě více sloužit potřebám atletického klubu SKP Union Cheb, přibudou na něm například sektory pro vrhačské disciplíny. Cílem úprav je, aby sportoviště splňovalo kritéria mezinárodní atletické federace.

Aby bylo místo na nové sektory, zmizí z areálu samotného atletického stadionu basketbalové hřiště. To město nově vybuduje spolu s kurty na plážový volejbal s novým skateparkem. Obě sportoviště spolu budou sousedit.

Přestavba atletického stadionu má začít ještě letos a hotovo by mělo být příští rok na jaře. Skatepark by mohl začít vznikat příští rok. Přestavba atletického stadionu vyjde na 17 milionů korun, nový skatepark má stát sedm milionů.

Více Chebu?

Zdroj obrázků včetně úvodního: U/U Studio


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.