Lidé v izolaci mohou volit z auta v chebské nemocnici

Letošní volby mohou být specifické pro lidi, kteří jsou v karanténě či v izolaci a chtějí volit. Mají přitom dva způsoby, jak to udělat.

Buď si na krajském úřadě mohou objednat hlasování do přenosné schránky, kterou k nim domů doručí zástupci komise pro hlasování. O tento způsob hlasování je možné požádat nejpozději do 20. hodiny čtvrtka 1. října a to na telefonních číslech zveřejněných zde.

Druhou možností, jak volit do krajského zastupitelstva a do senátu z karantény, je volit z auta na speciálním volebním stanovišti. Pro okres Cheb bude toto místo zřízeno v areálu chebské nemocnice.

Odhlasovat takto v krajských volbách a v prvním kole senátních voleb půjde ve středu 30. září od 7 do 15 hodin. U druhého kola senátních voleb to bude ve středu 7. října 2020 v 15 hodin.

Je bezpečné udělat volební místo pro lidi v izolaci či karanténě, kteří mohou být, či jsou nemocní, v nemocnici?

„Hlasování bude probíhat výhradně z motorových vozidel, voliči nebudou svá motorová vozidla opouštět, aby se odstranilo riziko jakéhokoliv přenosu. Dopravu a pohyb motorových vozidel budou na místě koordinovat zástupci Armády ČR a Policie ČR,“ odpovídá Jana Pavlíková, mluvčí Karlovarského kraje.

Pro voliče z okresu Sokolov a Karlovy Vary platí stejné podmínky i termíny. Speciální volební místo budou mít lidé z okresu Sokolov v areálu Krajské správy a údržby silnic a voliči z okresu Karlovy Vary v areálu sídla Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Volby do krajských zastupitelstev a do senátu proběhnou 2. a 3. října, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby 2020 na Chebském infu:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.