Keblúšek končí jako šéf KC Svoboda

Vladimír Keblúšek končí na pozici provozního manažera KC Svoboda. Upozornil na to na svém facebookovém profilu.

„Vedení města se rozhodlo, že musím skončit v čele KC Svoboda. Po devíti letech, kdy KC Svoboda byla v zisku – každý rok!“ sdělil Keblúšek.

„Jen pro upřesnění Vláďovy informace – vedení města doporučilo řediteli Západočeského divadla, aby po vypršení současné příkazní smlouvy, jež končí k 31. 12. 2020, na ni nebylo navázáno,“ reagoval v diskuzi pod Keblúškovým příspěvkem starosta Antonín Jalovec.

KC Svoboda spadá organizačně pod chebské divadlo.

Podle informací Chebského infa proběhl nedávno audit, který prověřoval činnost KC Svoboda. Informace o jeho výsledku se ale rozcházely. Podle jedné z interpretací docházelo v provozu k vážnějším prohřeškům, podle druhé nikoli.

Starosta celou věc okomentoval v komentáři rovněž na Facebooku. Podle něj spolupráci s Keblúškem vedení města doporučilo šéfovi divadla ukončit z více důvodů. Kromě jiného starosta Keblúškovi vytkl komunikaci třeba s některými lidmi na radnici.

„Je též pravdou, že v rámci KC Svoboda byla zjištěna řada nedostatků z hlediska nastavení kontrolních mechanismů a volnosti rozhodování bez dostatečného zdůvodnění. V mnoha těchto věcech došlo v posledních dvou letech ke zlepšení, k zjednodušení ceníků a omezení svévole, bohužel obvykle až po vyžádání podkladů radou města a příkazu k jejich úpravě,“ uvedl Jalovec.

Zároveň starosta Keblúška ocenil za výsledky jeho práce. „Vláďa za poslední roky výrazně zvýšil kvalitu Valdštejnských slavností i festivalu FIJO, rozvíjel koncept vánočních trhů. Je to inteligentní, nesmírně schopný muž s pozoruhodnými výsledky. To klidně podepíšu a opakovaně jsem ho za ně chválil. Menší výhrady už mám k ceně, kterou ty výsledky stály, a ještě větší výhrady mám k tomu na základě jaké komunikace a jakým způsobem byly dosaženy,“ uvádí Jalovec.

Jalovec také zareagoval na diskuze, které se přes den na sociální síti rozpoutali. „Když už někdo tvrdí, že chceme (nebo dokonce snad přímo já chci) někoho konkrétního dosadit na Vláďovo místo, upozorňuji, že je to fáma.“

„Jednak nikdo jiný na Vláďovo místo (vytvořené na základě příkazní smlouvy) neusedne, jednak je jen na řediteli Svobodovi, zda v rámci KC vytvoří novou pozici a obsadí ji výběrovým řízením, na něž politici nebudou mít žádný vliv, nebo nahradí Vláďovu práci jinou smluvní formou,“ uzavřel svůj komentář starosta.

Zprávu jsme 13. 10. v 20:25 zaktualizovali. Zdroj úvodního obrázku: web KC Svoboda

Co dál?


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.