Za Plevného Hrubý. VPM vymění i dva zastupitele

Novým místostarostou Chebu by se měl stát právník a současný městský radní Ladislav Hrubý (VPM, na obrázku). Nahradí Miroslava Plevného, který byl o víkendu zvolen do senátu.

Plevný dál zůstane městským zastupitelem a ponechá si i post v městské radě. Vládnoucí VPM dnes o svých návrzích na personální změny informovala koaliční partnery.

Změny budou schvalovat zastupitelé na příštím zasedání, které by se mělo uskutečnit ve čtvrtek 22. října v chebských prostorách ekonomické fakulty Západočeské univerzity.

Na říjnovém zastupitelstvu se také částečně obmění zastupitelský klub VPM. „Jsme zhruba v půlce volebního období a někteří zastupitelé zjistili, že se budou raději věnovat rodinám nebo pracovním povinnostem,“ řekl dnes novinářům starosta Antonín Jalovec (VPM).

Na své zastupitelské posty rezignovali Michalové Ouřada a Polák a jejich pozice v zastupitelstvu převezmou Martin Řezníček a Jiří Duchek, kteří jsou další v pořadí z kandidátky VPM z roku 2018.

Ouřada se nedávno stal ředitelem nově vzniklé městské příspěvkové organizace Správa sportovišť. Ta od roku 2021 převezme kontrolu nad městskými sportovišti, které doteď spravoval Chetes nebo jednotlivé kluby. Jde o bazén, lední stadion, atletický stadion v Poohří nebo areál Lokomotivy.

Současný místostarosta Plevný uspěl kromě senátních voleb i ve volbách do krajského zastupitelstva, kde se na společné kandidátce se STAN nebo TOP 09 dostal k postu krajského zastupitele.

„Post řadového krajského zastupitele si ponechám, protože v tom nevidím problém. Naopak jsem toho názoru, že kontakt s „krajskou“ problematikou může být pro mou pozici senátora přínosem. Určitě ale nepočítám s pozicí krajského radního, pokud by STAN byl v koalici,“ řekl Plevný Chebskému infu.

Schválení všech popsaných změn by mělo být formalitou. Samotná VPM má v chebském zastupitelstvu většinu – 17 z 30 hlasů. Dalších pět křesel pak drží koaliční partneři, po dvou mají Piráti a Koalice pro Cheb a jedno Hnutí 2018.

Co dál?


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.