Plevný vyhrál senátní volby, už nebude místostarostou

Miroslav Plevný (nezávislý za STAN) ve druhém kole voleb do senátu získal 70,31 % hlasů, v samotném Chebu pak 75,43 % hlasů. Chebský starosta tak výrazně porazil starostku Velké Hleďsebe Jaroslavu Brožovou Lampertovou (ANO).

Plevný v senátu za území Chebska a Tachovska vystřídá Miroslava Nenutila (ČSSD), který skončil v prvním kole třetí za Plevným a Brožovou. Nenutil následně podpořil Plevného stejně jako čtvrtá z prvního kola Pirátka Markéta Monsportová.

Plevný Chebskému infu už dříve řekl, že když se dostane do senátu, skončí ve funkci místostarosty Chebu i ve funkci radního a nechá si jen post řadévého městského zastupitele.

Před týdnem byl také zvolen do zastupitelstva Karlovarského kraje. „Post řadového krajského zastupitele si ponechám, protože v tom nevidím problém. Naopak jsem toho názoru, že kontakt s „krajskou“ problematikou může být pro mou pozici senátora přínosem. Určitě ale nepočítám s pozicí krajského radního, pokud by STAN byl v koalici,“ řekl Plevný Chebskému infu.

Nemáte dost?


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.