Rekonstrukce Písečné ulice brzy začne. Směrem na Spáleniště vznikne kruhový objezd

Od jara začnou rekonstrukční práce v Písečné ulici a také na sídlišti Spáleniště. Z Písečné směrem na Spáleniště bude nový kruhový objezd, sídliště samotné letos dostane zrekonstruovaný vnitroblok a více parkovacích míst.

Písečná za 19 milionů

Celková rekonstrukce Písečné ulice začne na přelomu února a března. Rozpočet na rok 2019 počítal s náklady ve výši 23 milionů korun, výběrové řízení ale vyhrála nabídka společnosti Algon s celkovými náklady ve výši 19 milionů korun. Hotovo má být na konci listopadu. Během rekonstrukce nedojde k úplnému uzavření Písečné ulice, provoz v ní ale bude omezen.

Písečnou ulici čeká rekonstrukce za 19 milionů korun.

V rámci rekonstrukce bude vybudován kruhový objezd, který nahradí křižovatku s ulicí Osvobození. Ta je podle zástupců města nepřehledná a nebezpečná.

Z křižovatky ulic Písečná a Osvobození bude ještě letos kruhový objezd.

Vedle celkové rekonstrukce silnice a chodníků dojde také k vybudování nových parkovacích míst a nového veřejného osvětlení nebo stanoviště podzemních kontejnerů na směsný a tříděný odpad.

Další kruhový objezd se v budoucnu může objevit na křižovatce u modrého věžáku. “Kvůli zajištění dopravní dostupnosti sídliště Hradčany ho však nelze realizovat společně s rekonstrukcí Písečné ulice,” říká Simona Liptáková, mluvčí chebské radnice.

Více parkovacích míst na Spáleništi

Od dubna pak má odstartovat i rekonstrukce sídliště Spáleniště. Začínat město bude v ulicích V Zahradách a Kosmonautů. Rekonstrukce má vyjít na 13 milionů korun a má zvýšit počet parkovacích míst v těchto ulicích na 115. Vodorovné parkování bude z větší části nahrazeno parkováním šikmým. Budovat se v ulicích V Zahradách a Kosmonautů budou také nové chodníky, veřejné osvětlení a odvodnění komunikací. Hotovo má být do konce letošního roku.

Ulice Kosmonautů. Když se dáte na jejím konci doleva, dostanete se do ulice V Zahradách. Obě ulice se letos dočkají rekonstrukce.

Do konce května by pak měla být hotová rekonstrukce vnitrobloku mezi panelovými domy v ulicích 17. listopadu a Kosmonautů. Za tři miliony korun budou obnoveny cesty, vnitroblok dostane nové lavičky, nové posedové zídky nebo bude upravena zeleň.

Vnitroblok mezi ulicemi 17. listopadu a Kosmonautů má být zrekonstruovaný do konce května.

Rekonstrukce Spáleniště bude v příštích letech pokračovat, hlavním cílem úprav je zvýšit počet parkovacích míst. Dnes je jich na sídlišti se zhruba 750 bytovými jednotkami oficiálně pouze 258. Budování nových je navrženo v ulicích 17. listopadu, Kosmonautů, Mírová, Pastýřská, V Zahradách a ve vnitrobloku za obchodním centrem Vesmír

“V současné době jsou v těchto pěti lokalitách přibližně dvě stovky oficiálních parkovacích míst. Po provedení navrhovaných úprav by se měl tento počet přibližně zdvojnásobit,” říká Liptáková.

Projděte si investice přichystané v rozpočtu na rok 2019: