Markéta Sinkulová Moravcová, SNK1: Nestavíme na kritice, ale na práci

Má mít Cheb vlastní nemocnici? Dává prodloužení trasy Pendolina až do Karlových Varů smysl, nebo šlo jen o šikovný marketing před volbami? A co je v kraji nutné řešit? Odpovídá Markéta Sinkulová Moravcová, starostka obce Velichov a lídryně kandidátky Sdružení nezávislých kandidátů 1 – Starostové našeho kraje ve volbách do krajského zastupitelstva.

Jaké jsou vaše plány pro chebskou nemocnici? Má mít Cheb vlastní nemocnici? A souhlasíte třeba s plánovaným přesunem onkologie do Karlových Varů, ke kterému má dojít v příštích letech?

Cheb si určitě svou vlastní nemocnici zaslouží a pro tuto část kraje je nezbytná. O plánovaném přesunu onkologie informace nemám. Umím si ale představit, že se snáz získá nový lékař pro moderní zařízení v Karlových Varech než pro zařízení v Chebu, i když je z Karlových Varů díky dálnici snadno dostupné.

Vedení Karlovarského kraje v končícím volebním období rozhodlo o konci jednoho z chebských domovů pro seniory. Konkrétně šlo o ten v Dragounské ulici. Důvodem bylo, že v chebském okrese bylo podstatně více míst v domovech pro seniory než v karlovarském a sokolovském okrese. Dávalo podle Vás toto rozhodnutí smysl?

Skutečný důvod pro zrušení neznám, pochybuji o tom, že by srovnání počtu lůžek v jednotlivých okresech bylo tím důvodem. Lidé z karlovarského okresu mnohdy pobývají v zařízeních na území okresu Sokolov. Zrušení míst v pobytových zařízeních pro seniory nepovažuji za šťastné, ale okolnosti skutečně neznám.

Jaký je podle Vás nejdůležitější úkol pro krajské zastupitele Karlovarského kraje v příštím volebním období?

Nejprve sestavení silné koalice, která bude stabilní po celé volební období. Dále pak boj s nezaměstnaností, stabilizace zdravotní péče v kraji, zajištění možnosti získání plnohodnotného vysokoškolského titulu, využití potenciálu kraje nejen pro cestovní ruch, ale i pro obyvatele kraje.


Nebaví? Zkuste jiného lídra nebo lídryni!


Je něco z právě končícího volebního období, za co současné vedení kraje podle Vás zaslouží vyloženě pochvalu?

Plnění povinností dané zákonem, kraji se daří opravy a údržba krajských komunikací, zajištění dopravní obslužnosti.

Je naopak něco, co se vyloženě nepovedlo?

Naši kampaň nestavíme na kritice práce současného nebo předchozích vedení kraje. Jak pracujeme ve svých obcích pro naše občany, chceme pracovat pro občany celého kraje.

Proč by lidé měli dát hlas právě vaší kandidátce?

Protože jsme hnutím, za kterým nestojí stranický aparát ani štědrý sponzor. Na kandidátní listině naleznete 34 starostů, 4 místostarosty, 2 radní a dalších 15 osobností, se kterými z pozice svých funkcí úzce spolupracujeme. Je za námi vidět velký kus poctivě odvedené práce, lidé nás opakovaně volí v komunálních volbách, naše zkušenosti a znalosti chceme využít i v krajské politice. Starosti a problémy občanů řešíme jako první. Jsme mezičlánkem mezi občany, krajem a krajským úřadem.

Těsně před volbami krajské vedení úspěšně dojednalo prodloužení trasy Pendolina do Karlových Varů. Souhlasíte s tím, že to je vítaná pomoc cestovnímu ruchu v našem kraji, nebo šlo podle Vás spíše o předvolební marketing hnutí ANO, které ovládá i ministerstvo dopravy?

To ukáže až čas, každopádně délka cesty není nijak ohromující, spíš naopak. Může jít o zajímavý tahák pro ty, kteří nepospíchají. Sama ze své pozice vím, že je mnohdy těžké ovlivnit načasování vyřešení vlekoucích se projektů a záměrů. Pak je spousta kvalitních věcí spojována s volební kampaní, mnohdy neprávem. V tomto případě opravdu nedokážu posoudit.


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.