Michal Červenka, ČSSD: Lepší vyhlídky pro dobu pouhelnou

Má mít Cheb vlastní nemocnici? Dává prodloužení trasy Pendolina až do Karlových Varů smysl, nebo šlo jen o šikovný marketing před volbami? A co je v kraji nutné řešit? Odpovídá Michal Červenka, starosta Rotavy a lídr kandidátky ČSSD ve volbách do krajského zastupitelstva.

Jaké jsou vaše plány pro chebskou nemocnici? Má mít Cheb vlastní nemocnici? A souhlasíte třeba s plánovaným přesunem onkologie do Karlových Varů, ke kterému má dojít v příštích letech?

Jsem pro decentralizaci, tzn. nepřesouvat základní služby do jednoho centra. Mnoho občanů našeho kraje je závislé na veřejné dopravě a tyto kroky vidím jako nešťastné. Základní věci, které má občan z daní od státu dostávat se stále více a více vzdalují.

Vedení Karlovarského kraje v končícím volebním období rozhodlo o konci jednoho z chebských domovů pro seniory. Konkrétně šlo o ten v Dragounské ulici. Důvodem bylo, že v chebském okrese bylo podstatně více míst v domovech pro seniory než v karlovarském a sokolovském okrese. Podpořili vaši současní zastupitelé toto zrušení a podpořili byste ho případně znovu?

Naši chebští zastupitelé za ČSSD na městském zastupitelstvu uspěli s návrhem, který požadoval zachování kapacity 180 lůžek, čili zachování Dragounské i Skalky. Ukončování a faktické snižování kapacit v domovech pro seniory je vzhledem k demografickému vývoji krátkozraké a nelze takto vykrývat nedostatek v jiných částech regionu.

Jaký je podle Vás nejdůležitější úkol pro krajské zastupitele Karlovarského kraje v příštím volebním období?

Vyrovnat se s dopady ekonomické krize. Poprat se nárůstem nezaměstnanosti a snížením daňových příjmů. To znamená konečně rozjet transformaci regionu k době pouhelné, podpořit cestovní ruch a jasně stanovit investiční priority. Musíme se naučit čerpat evropské peníze. Mnoho lidí bude nuceno hledat pomoc a kraj musí být připraven.


Nebaví? Zkuste jiného lídra nebo lídryni!


Je něco z právě končícího volebního období, za co současné vedení kraje podle Vás zaslouží vyloženě pochvalu?

Zahájení rekonstrukce Císařských lázní, jinak náš kraj ve všech ukazatelích v porovnání s ostatními kraji opět propadl.

Je naopak něco, co se vyloženě nepovedlo?

Naprosto se podcenilo ukončení provozu plynové teplárny ve Vřesové. Na osmi úsecích dálnice D6 nadále chybí stavební povolení. Zhoršuje se dostupnost zdravotní péče mimo regionální centra. Nadále nám mizí mladí. Pakliže jsme si doposud mysleli, že je na tom náš kraj bídně, vyhlídky nejsou o nic lepší.

Proč by lidé měli dát hlas právě vaší kandidátce?

Máme zkušenosti z měst a obcí, kde jsme lidem nejblíže. Známe a řešíme jejich každodenní problémy. Nebojíme se za slušné lidi postavit a konečně pro náš kraj vybojovat místo v Praze.

Těsně před volbami krajské vedení úspěšně dojednalo prodloužení trasy Pendolina do Karlových Varů. Souhlasíte s tím, že to je vítaná pomoc cestovnímu ruchu v našem kraji, nebo šlo podle Vás spíše o předvolební marketing hnutí ANO, které ovládá i ministerstvo dopravy?

Reálný přínos pro cestovní ruch a dojíždění do zaměstnání nevidím. Doba cesty do Prahy se nezkrátila. Pakliže by měl kraj na toto prodloužení trasy doplácet ročně miliony korun, viděl bych tyto prostředky raději v rozšíření dopravní obslužnosti v rámci kraje.


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.