Nezaměstnanost na Chebsku přestala růst. Klesl ale počet volných míst

Po dvou měsících v řadě, kdy v chebském okrese rostla nezaměstnanost nejrychleji v zemi, se v červnu stav na zdejším trhu práce uklidnil. Míra nezaměstnanosti ke konci června klesla na 4,3 z květnových 4,4 procenta. Ukazují to nová data Úřadu práce ČR.

Ještě na konci února jsme s 2,15 procenty byli v celorepublikovém žebříčku čtrnáctým okresem ze 77, ve kterých statistici nezaměstnanost sledují, s nejnižší nezaměstnaností. Nyní jsme naopak 16. nejhorší.

Chebský okres se tak během koronavirové krize rychle dostal z pozice jednoho z republikových premiantů, co se míry nezaměstnanosti týče, mezi okresy s nadprůměrnou nezaměstnaností.

Počet nezaměstnaných na úřadech práce v chebském okrese na konci června dělal 2653 lidí. Před měsícem to bylo 2697, ještě na konci března pak jen 1505.


Podporujeme chebské podnikatele


Výrazněji naopak v červnu, a to poprvé po koronakrizi, klesl počet volných pracovních míst. Na konci června jich v nabídce úřadů práce v chebském okrese bylo 2179, v předchozích třech měsících jich vždy bylo kolem 2400.

Stále jsme okresem s nejnižší nezaměstnaností v Karlovarském kraji. V sokolovském okrese je nezaměstnanost s 5,8 procenty sedmá nejvyšší v zemi, karlovarský okres je na desátém místě s 5,2 procenty. I v nich nezaměstnanost v době koronakrize rostla rychleji, než jinde v republice.

V Karlovarském kraji se sešlo více negativních vlivů: je zde velký počet lidí, kteří měli práci v Německu a v době zavřených hranic o ní přišli. Jde také o lázeňskou oblast a lázeňství bylo v době karantény tvrdě zasažené.

Pro srovnání: nejvyšší nezaměstnanost byla na konci června v okrese Karviná (8,1 %), nejnižší naopak v Rychnově nad Kněžnou (1,8 %). Celorepublikový průměr dělal 3,7 procenta.

Zdroj úvodního obrázku: Pixabay.com; zdroj mapky: Úřad práce ČR


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.