Rada odvolala ředitelku Správy zdravotních a sociálních služeb. Důvodů bylo více

Rada města odvolala Ludmilu Froňkovou z funkce ředitelky městské příspěvkové organizace Správa zdravotních a sociálních služeb Cheb. Froňková ve funkci působila od února roku 2018.

Město nyní vypsalo výběrové řízení na nového ředitele nebo ředitelku. „V hodnotící komisi budou zástupci koalice, opozice i odborné veřejnosti,“ říká starosta Antonín Jalovec. Výsledek by měl být znám v březnu. Zatím byla řízením organizace pověřena dosavadní vedoucí pečovatelské služby Petra Tomková.

 


Podle místostarosty Jiřího Černého vedlo k odvolání více důvodů. „Šlo o pochybení v hospodaření, často se měnili zaměstnanci a v neposlední řadě se personál v některých případech nevhodně choval ke klientům,“ vysvětlil Černý. Vedení města zadalo audit, který hospodaření organizace detailně prověří.

Podle Černého byla ředitelka na záležitosti, které je třeba řešit, dopředu upozorněna, ale nic se nezměnilo. Problém je podle Černého i v tom, že některé služby jsou naplněné jen z poloviny. Konkrétně jde třeba o zařízení pro osoby se zdravotním postižením Mája.

Pod Správu zdravotních a sociálních služeb Cheb dále patří stacionář pro děti s očními vadami (budova stacionáře je na úvodním obrázku), domov pro osoby se zdravotním postižením Vilík nebo pečovatelská služba. Rozpočet organizace pro letošní rok počítá s náklady ve výši 35 milionů korun. Z největší části je kryt dotacemi od města a kraje, v obou případech jde o zhruba 15 milionů korun.