Vnitrobloky: Rekonstrukce Sadové začne ještě letos, Dlouhá a Hradební bude příští rok

Ještě letos by měla začít rekonstrukce vnitobloku Sadová kolem městských domů. Radnice dokončuje přípravy projektu. Vnitroblok mezi ulicemi Hradební a Dlouhá se bude revitalizovat nejspíše příští rok. Chebskému infu to řekl místostarosta Miroslav Plevný.

Oba projekty byly připravené od předchozího vedení radnice a hnutí ANO kritizovalo současné vedení, že je nerealizuje už letos. Podle Plevného ale oba připravené projekty měly své problémy.

U Sadové původní projekt nepočítal s vybudováním chybějícího úseku jedné z páteřních chebských cyklostezek. Ten přes Sadovou propojí Hálkovu a Pivovarskou ulici.

Rekonstrukce vnitrobloku v Sadové bude stát včetně dobudování cyklostezky zhruba 15 milionů korun. Na zastupitelstvo půjde k odsouhlasení rozpočtové opatření, pak se bude v tendru vybírat stavební firma.

Stavební povolení na akci už je z doby úřadování předchozího vedení, stavět se tak může začít relativně brzy. Bude třeba jen provést drobnou změnu, která vyřeší zmíněný problém s cyklostezkou. “V létě nebo na podzim by měly začít stavební práce,” říká Plevný.

Vnitorbolok Sadová ve fotkách (doporučujeme rozkliknout první fotku, zobrazí se vám pak fotky s kompletním textem)

Stavební povolení je připravené i na rekonstrukci vnitrobloku mezi ulicemi Dlouhá a Hradební. Je ale jen na první část rekonstrukce. Jde o vnitroblok, který je přístupný od 4. základní školy. Naproti jejímu vchodu je vjezd do dvora a hned za ním je objekt městských garáží a panelový plácek směrem ke Špejcharu. Doleva se jede do vnitrobloku.

“Stavební povolení je jen na tu levou, obytnou část. My ale chceme revitalizovat celý dvůr. Garáže zbouráme a vytipujeme jinou lokalitu pro parkování městkých aut. Chceme, aby se tím otevřela celá ta část před Špejcharem, což je vlastně zadní část od Františkánského kláštera. Když to budeme řešit jako celek, tak tam budeme moci dát více zeleně a zároveň rozšíříme parkování,” vysvětluje Plevný. Půjde o investici za zhruba 18 milionů korun a měla by být realizována příští rok.

Vnitorbolok Dlouhá, Hradební ve fotkách (doporučujeme rozkliknout první fotku, zobrazí se vám pak fotky s kompletním textem)