ANO zablokovalo na Facebooku starostu, ten nemůže reagovat na kritiku

Neobvyklý způsob politického boje zvolila na sociální síti Facebook chebská buňka hnutí ANO. Její příspěvky nemůže komentovat starosta, má tuto možnost od správce stránky zablokovanou. ANO přitom na facebooku často kroky současného vedení v čele se starostou kritizuje.

V posledních dnech to bylo hned několikrát. Šlo například o takzvaný protidrogový vlak, který letos v Chebu nezastaví nebo o chystané změny ve vedení Chevaku.

Chebské info se na důvody pro blokaci starosty zeptalo lídra chebské buňky ANO Filipa Kadlece. Důvody v odpovědi nesdělil. Podle něj bychom se měli zajímat o důležitější problémy Chebu a nehledat senzaci.

“A. Jalovec může příspěvky ANO Cheb komentovat z jakékoliv jiné stránky, například prostřednictvím stránek jeho domovské politické VPM Cheb. Proto se domnívám, že rozhodně principům demokracie a férovému politickému boji nebráníme,” uvedl Kadlec stručně k blokaci samotné.

Starosta má na zdi chebského ANO zablokované komentáře už několik měsíců. “Považuji to za zbabělé, zvláště v situaci, kdy VPM žádného člena vedení města za Hnutí ANO nikdy v minulosti neblokovala a jsem přesvědčen, že jsem na zdi ANO nikdy nepublikoval žádný urážlivý či jinak nevhodný komentář. Paradoxem je, že na zdi ANO Karlovarského kraje mohu komentovat dle libosti,” říká Antonín Jalovec.

Tip: Z mostu do Hájů zmizely sloupky. Ukázala se síla Facebooku

Zastupitelka za ANO Gabriela Dostálová po vydání článku ve facebookové diskuzi napsala, že byla minimálně půl roku na facebookové stránce VPM blokovaná. “A vím minimálně o 3 dalších členech ANO, kteří byli také dlouhodobě blokováni,” dodala Dostálová. Podle starosty to není pravda. “Na stránce je blokováno všeho všudy 6 lidí, poslední z nich od prosince 2015. A ve všech případech se jedná o lidi, kteří i přes upozornění používali vulgarity či zostouzeli naše příznivce,” reagoval Jalovec. (Tento odstavec redakce doplnila den po vydání textu.)

Chebské info se na neobvyklý postup zdejší buňky ANO ptalo i tiskového mluvčí hnutí, zda centrála takový postup podporuje. Odpověď zatím nepřišla. Podle Dostálové má každá facebooková stránka ANO dohled/správce z centrály hnutí ANO.

U zmíněného protidrogového vlaku ANO ve svém příspěvku napadlo starostu, že tento projekt stopl. Starosta na to reagoval na svém osobním profilu a požádal své příznivce, aby text překopírovali do diskuze pod příspěvkem na zdi ANO.

“O tom, že letos protidrogový vlak v Chebu nebude, nerozhodl Jalovec, ale celé vedení města. Rozhodli jsme tak na základě informace odboru školství, který se dotazoval ředitelů základních škol, zda chtějí akci opakovat i letos. Většinový názor byl, že ne. I odborníci z odboru sociálních věcí a zdravotnictví tento postup doporučili,” uvedl Jalovec. Vlak do Chebu přijede zase za rok, na akci totiž chodí zároveň žáci 7. a 8. tříd. Letošní osmáci by tak šli znovu.

U Chevaku jde o to, že vedení města svolalo mimořádnou valnou hromadu a chce změnit poměry ve vedení firmy tak, aby více odpovídaly vlastnickým podílům. Ty jsou zhruba 70:30 ve prospěch měst z chebského okresu oproti německé firmě Gelsenwasser. Valná hromada byla svolána na příští středu. Podle hnutí ANO není kam spěchat, když firma funguje dobře.