Chebští hokejisté chtějí druhou ligu. Mají střelce z extraligy a dohodu s karlovarskou Energií

Vedení chebského hokejového klubu HC Stadion to myslí s plánem na druhou ligu vážně. Krajský přebor do Chebu přišel hrát bývalý extraligový střelec David Hruška a klub se také dohodl na spolupráci s extraligovou Energií Karlovy Vary a s prvoligovým Baníkem Sokolov. V Chebu by se tak mělo postupně objevit více hokejistů z obou těchto klubů.

Připomeňme, že chebští hokejisté chtěli druhou ligu hrát už v aktuální sezoně, neuspěli ale s žádostí o dotaci u městských zastupitelů. Ti jim požadovaných 1,8 milionu korun „nepřiklepli“, přednost dali extraligovému stolnímu tenisu, který na sezonu v nejvyšší soutěži dostal 750 tisíc korun.

 


HC Stadion v loňské sezoně vyhrál základní část krajského přeboru, v play off ale skončil v semifinále. I tak měl možnost získat licenci na druhou ligu, což je v hokeji třetí nejvyšší soutěž. Protože ale nesehnal na vyšší soutěž peníze, zůstal i v letošní sezoně v krajském přeboru. A i letos má klub ambice na postup.

S tím by měl pomoci i zmíněný David Hruška (na úvodním obrázku s šéfem chebského hokeje Davidem Speierlem je Hruška vpravo). Dvaačtyřicetiletý hráč má titul se Slavií, hrál třeba i v Karlových Varech a začínal ve Vsetíně. Naposledy pomohl Sokolovu v play-off o první ligu, kde v 11 zápasech nasbíral 11 bodů za 5 gólů a 6 asistencí. V extralize má Hruška odehráno celkem 859 zápasů, ve kterých nasbíral 517 kanadských bodů za 303 gólů a 214 asistencí.

Do Chebu s Hruškou přišel i další hráč, který se podílel na postupu Sokolova do první ligy, obránce Vojtěch Šik. Ten zároveň působí jako kondiční trenér karlovarské Energie.

David Speierl, šéf HC Stadion, v nedávném rozhovoru s Chebským infem hovořil o nedostatku financí na činnost klubu. Jak je tedy možné, že si mohl dovolit tak výrazné posílené kádru? Podle Speierla chebský klub v poslední době získal nové sponzory, ze kterých angažmá Davida Hrušky zaplatí.

„Angažování Davida Hrušky nevyjde na žádné horentní sumy, jde zejména o kompenzaci jeho nákladů spojených s angažmá, cestovní výlohy apod. Dále má slíbený bonus při úspěchu v kvalifikaci,“ vysvětluje Speierl. Klub získal sponzora i na nové dresy pro mládežnické kategorie, zaplatila je německá společnost DesiTouristik z nedalekého Weissenstadtu.

Tip: Co město příští rok opraví? Návrh rozpočtu ukazuje i to, že se počítá s přístavbou knihovny

HC Stadion je v aktuální sezoně po zhruba polovině základní části na pátém místě v jedenáctičlenné soutěži. Z deseti zápasů má šest výher. Do play-off, které začne na konci února, postoupí prvních osm týmů.

Pokud by play-off chebskému klubu vyšlo, chtěl by v příští sezoně druhou ligu hrát. Podle Speierla je už na spolupráci domluvený s varským i sokolovským hokejem. „Domluvili jsme se jak s Energií, tak i s Baníkem. Oba kluby mají zájem, aby se u nás v nejbližší budoucnosti hrála druhá liga,“ říká Speierl.

Kdyby se tu hrála druhá liga, chodili by do Chebu hráči, kteří se nevejdou do kádrů Energie či Baníku. Sokolov je zatím sice v první lize předposlední, ale má jistotu, že ji bude hrát i příští rok. Letos se z ní totiž nesestupuje.

Podle Speierla by zapůjčení hráčů z Varů a Sokolova znamenalo značnou podporu pro chebský projekt druhé ligy. „Nepřímo a částečně by to nahradilo finanční podporu,“ říká Speierl.

Energie s Baníkem se spolu v Chebu také utkají, a to v exhibičním zápase o pohár hejtmanky. Nedělní exhibice bude mít výrazný charitativní ráz. Výtěžek z tomboly, dražby dresu hokejové legendy a darů poputuje do dětského domova v Chebu a pro nemocnou Magdalenku z Lipové u Chebu, která bojuje se zhoubným nádorem s metastázami. Vybrané vstupné (50 Kč na osobu) půjde na mládežnické týmy HC Stadion.

Zvací plakát na nedělní exhibici. Zdroj: HC Stadion Cheb

Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.