Karlovarské krajské nemocnici bude šéfovat März

Uvolněný zastupitel a člen vládnoucí krajské koalice Josef März (KVC) zvítězil ve výběrovém řízení na třetího člena představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN). März, který je zároveň primářem chirurgického oddělení nemocnice v Karlových Varech, se také stane novým generálním ředitelem KKN.

Do výběrového řízení se přihlásilo celkem 5 uchazečů. V komisi, která Märze vybrala, sedělo pět zástupců vládnoucí krajské koalice, konkrétně šlo o Jana Bureše, Pavla Čekana, Jindřicha Čermáka, Petra Kulhánka a Patrika Pizingera. Pod KKN spadají nemocnice v Karlových Varech a v Chebu. Do vedení KKN, kterou März řídil už v letech 2014 až 2017,  by měl nastoupit od začátku května. Na místě zastupitele Karlovarského kraje jej nahradí Jan Picka (VOK).

Josef März

„Prostředí obou nemocnic dobře znám, jako uvolněný zastupitel pro zdravotnictví průběžně řeším nejen problémy spojené s pandemií, ale i zdravotnictví jako celek. Současně vnímám personální situaci i ekonomický stav, v němž se KKN nachází. A chtěl bych přispět k tomu, aby se hospodaření konsolidovalo a podařilo se změnit dosavadní negativní trend. Další zásadní věc je pak úroveň péče o pacienty, společná práce na tom, aby byli spokojení zaměstnanci, stabilizace personálu,“ uvedl März.

Od začátku února jsou novými členy představenstva KKN Martin Čvančara a Jozef Machek. Předchozí vedení firmy se dohodlo s novým vedením Karlovarského kraje, který je jediným akcionářem KKN, na ukončení svého působení ke konci ledna.