Nové krajské vedení mění představenstvo v KKN

Vedení společnosti Karlovarská krajská nemocnice (KKN) podalo po domluvě s novým vedením Karlovarského kraje rezignaci ke konci ledna. Podle hejtmana Petra Kulhánka ani odstupující šéfky KKN to nebude mít vliv na současný krizový vývoj v karlovarské a chebské nemocnici, které pod KKN spadají.

„Představenstvo KKN odvedlo v minulosti velký kus práce, ať se to týká náboru nových zdravotníků a udržení stávajícího personálu, modernizace přístrojů, zlepšení zázemí pro pacienty i zaměstnance a zvýšení kvality péče. Přesto se společnosti ekonomicky nedaří obrátit záporný stav a posunout jej k vyrovnané bilanci. Vnímáme, že je to velmi nelehký úkol, a bereme za něj plnou odpovědnost,“ uvedl Kulhánek.

Poslední známé hospodářské výsledky jsou z roku 2019, kdy KKN hospodařila se ztrátou téměř 165 milionů korun.

„Byla nám nabídnuta a doručena rezignace členů představenstva ke konci tohoto měsíce s tím, že jsme domluveni na veškeré součinnosti pro zachování kontinuity všech podstatných procesů včetně řešení situace spojené s pandemií koronaviru,“ dodal hejtman.

I nadále bude mít Karlovarská krajská nemocnice hlavní roli nejen v zajištění akutní a další zdravotní péče, ale také v organizaci a chodu testování či očkování proti covidu, a to v součinnosti s ostatními zdravotnickými zařízeními v regionu.

„Se zástupci Karlovarského kraje jsme se dohodli na nezbytných opatřeních, na základě kterých je zajištěno pokračování všech činností, ať jde o každodenní provoz nemocnic, nebo investiční projekty. Je naším společným zájmem, aby rozsah i kvalita poskytované péče zůstaly zachovány,“ uvedla dosavadní předsedkyně představenstva KKN Jitka Samáková.

Kromě Samákové jsou v současném představenstvu ještě obchodněprovozní ředitel David Bracháček a ředitel zdravotního úseku Josef Mašek. Samáková s Bracháčkem jsou ve vedení KKN od června roku 2017, Mašek do vedení KKN nastoupil až zhruba o rok později, kdy vystřídal Josefa Märze, současného krajského uvolněného zastupitele, který má na starosti oblast zdravotnictví. Šlo o lidi, které si vybrala ještě pod vedením hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové předchozí krajská rada.

Kraj nyní vyhlásí na nové členy představenstva výběrové řízení, tým by měl být vytvořen do konce ledna 2021.

„Do konce prvního čtvrtletí 2021 bude popsán stávající stav KKN, aktuální hrozby a rizika. Vyhodnotíme plán na rok 2021, který připravilo předchozí vedení, aby si Karlovarský kraj mohl v rozpočtu připravit potřebné finance. V průběhu druhého čtvrtletí budou definována a iniciována opatření ke zvýšení efektivity chodu KKN, zhodnoceny možnosti na straně výnosů i nákladů a přehodnocen výhled na období 2021 a 2022,“ dodal hejtman.

Zdroj úvodní fotky: KKN

Máte ještě chvilku?


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.