Mlátilík končí v čele Chetesu, odvolali ho radní

Ilja Mlátilík v polovině roku 2021 skončí ve funkci jednatele městské společnosti Chetes. Dnes ho odvolala rada města. Na čtvrtečním zastupitelstvu to oznámilo vedení města.

Hlavním důvodem odvolání mají být špatné ekonomické výsledky. Podle místostarosty Jiřího Černého má Chettes mnoho problémů a na mnoho z nich vedení města Mlátilíka upozorňovalo již od roku 2019.

„V posledních dvou letech nedošlo k výraznému zlepšení, v únoru také ukončil činnost ekonomický náměstek Chetesu pan Vladimír Krýsl,“ uvedl Černý.

Podle starosty Antonína Jalovce Chetes loni hospodařil se ztrátou kolem 5 milionů korun. „Pan Mlátilík je rovný a spolehlivý chlap, který dobře zvládá operativní řízení. Dostane-li mu konkrétní úkol, splní ho pracovníci Chetes rychle a většinou i v požadované kvalitě. Bohužel se ale čím dál více ukazuje, že slabinou odvolaného jednatele bylo strategické řízení společnosti a její ekonomika. Chetes se postupně propadá do ztráty, a to i přes postupnou úpravu ceníků služeb poskytovaných městu a navyšování dotace na provoz sportovišť, jež Chetes až do konce roku spravoval. Některá střediska firmy jsou vysoce ztrátová a neefektivní,” uvedl starosta.

Mlátilík byl do funkce jednatele Chetesu jmenován v roce 2016, kdy městu vládla koalice ČSSD, ANO a KSČM s podporou ODS. Starostou tehdy byl Petr Navrátil (ČSSD). Mlátilíka rada města do čela Chetesu vybrala, i když ve výběrovém řízení na jednatele skončil druhý.

Nástupce Mlátilíka teď město bude hledat v novém výběrovém řízení.

Poznámky: Na úvodním obrázku je Ilja Mlátilík při rozhovoru s Regionální televizí. Obrázek jsme pořídili jako snímek obrazovky z Youtube. Zprávu jsme 25. 3. v 19:19 aktualizovali.

Pokračujte:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.