Nemocnice dočasně zavírá další oddělení. Má deset pacientů s koronavirem

Chebský okres patří k nejzasaženějším v zemi, co se počtu lidí s koronavirem týče. Zdejší nemocnice tak musí přijímat mimořádná opatření. Nově od dneška na dobu Velikonoc interna pozastavila činnost lůžkového oddělení pro akutní příjmy. Nemocnice už dříve uzavřela i porodnici.

„Důvodem jsou nezbytná opatření v souvislosti se zvýšeným počtem pozitivních COVID pacientů v oblasti Chebska,“ říká Vladislav Podracký, mluvčí nemocnice.

Stávající pacienti dočasně uzavřeného oddělení zůstávají hospitalizováni v Chebu. Jen ti, kteří vyžadují intenzivní péči, jsou přesměrování na oddělení akutní péče v Karlových Varech.

V nemocnici v Chebu je nadále zachována lékařská služba první pomoci pro dospělé i děti a dorost v obvyklém rozsahu.


Podporujeme chebské podnikatele


V nemocnici momentálně leží deset pacientů s koronavirem. „Aktuálně jsou všichni mimo ohrožení života,“ říká Podracký.

Přímou oběť koronaviru podle něj chebská nemocnice nemá. „U čtyř zemřelých byl pozitivní nález, nicméně COVID nebyl příčinou úmrtí,“ říká mluvčí.

Už na konci března nemocnice hlásila pět nakažených zdravotníků. Od té doby do dneška přibyli dva. U všech je podle Podrackého průběh zatím mírnější. Dohromady je osm zdravotníků z chebské nemocnice v tuto chvíli v domácí izolaci.

Tip: Potvrzeno, poplatek za odpad se platit nebude. Podnikatelům město odpustí nájmy

Celkově má Karlovarský kraj podle dnešních čísel krajské hygienické stanice 177 pozitivně testovaných lidí na koronavir, 107 z toho připadá na okres Cheb. Je to znát i ve zdejší nemocnici, kde je více pacientů s koronavirem než v nemocnici v Karlových Varech. Varský okres měl k dnešku 50 pozitivně testovaných.

Z pohledu celé země je okres Cheb, co do počtu pozitivně testovaných, desátým nejzasaženějším okresem (viz mapa na webu Seznam zprávy).

Zdroj úvodního obrázku: Karlovarská krajská nemocnice


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.