Poplatek za odpady se letos platit nebude, potvrdili zastupitelé

Poplatek za odpady za rok 2020 se platit nebude. Dnes to na svém historicky prvním online zasedání definitivně schválili zastupitelé. Město tak chce pomoci svým obyvatelům v době koronavirové krize.

Zastupitelé potvrdili i odklad termínu pro platby poplatku za psa z konce května na konec října.

Abychom to tedy shrnuli: poplatek za psa je třeba i letos platit, jen to můžete udělat později, poplatek za odpady se letos neplatí. Kdo ho už zaplatil, může na radnici požádat o vrácení, nebo mu bude úhrada započtena na poplatek v příštím roce. Jak o vratku zažádat radnice brzy zveřejní.

Do funkce zastupitele byl dnes uveden Pavel Pagáč za Hnutí 2018. Nahradil svou stranickou šéfku Gabrielu Lickovou, která v únoru rezignovala na post zastupitelky i radní. Pagáče také zastupitelé dnes zvolili do městské rady.

Květnové jednání zastupitelstva už by mělo proběhnout klasickou formou, tedy v obřadní síni městského úřadu.


Podporujeme chebské podnikatele


Rada města už v minulém týdnu rozhodla o pomoci pro místní podnikatele. Ti, kdo si pronajímají prostory od města, dostanou slevy na nájemném, které budou odpovídat třem až čtyřem měsíčním nájmům. Mohou také zažádat o odklad plateb.

Radnice dále vzkázala podnikatelům, kteří mají či chystají předzahrádky, že mohou požádat o snížení či odpuštění poplatku. A i podnikatelé a firmy letos nebudou městu platit za odpady. Týká se to těch, kteří jsou zapojeni do městského systému třídění odpadu.

Celkově podpora pro občany a podnikatele má vyjít městskou pokladnu na zhruba 26 až 27 milionů korun. Největší část „spolkne“ dotace z městské pokladny na poplatek za odpad – na tom město jinak ročně vybere zhruba 21 milionů korun.

Propad příjmů v rozpočtu je město podle starosty Antonína Jalovce schopné pokrýt z rezerv či odsunutím realizace některých projektů z letoška na příští rok.


Podporujeme chebské podnikatele


Koronavir a Cheb:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.