Podhrad a Háje propojí nová stezka. Hotová bude do konce května

Háje a Podhrad propojí nová stezka pro cyklisty a chodce. Práce na ní už odstartovaly, hotovo má být do konce května. Podle městského webu bude stát 3,6 milionů korun.

“Ušetřili jsme téměř třetinu z naplánovaného rozpočtu. O zakázku mělo zájem téměř deset firem. Jsme rádi, že firmy projevují o zakázky zájem a oproti minulosti se jich hlásí podstatně více,” říká starosta Antonín Jalovec.

Cyklostezka má umožnit obyvatelům z Podhradu dostat se pohodlným způsobem do města, pokud nechtějí jet autem. “Kdo chce jít dnes z Podhradu do města pěšky, musí jít velmi nepříjemnou cestou přes Švédský Vrch, kde je velmi frekventovaná silnice a navíc někde i bez chodníků,” říká Jalovec.

Tip: Padesát milionů na cyklostezky má dohnat minulost. Pro opozici je to moc

Povrch nové stezky bude mlatový. Je to levnější než beton a i údržba je podle starosty méně náročná. Necelý kilometr dlouhá stezka bude začínat u železničního depa v Hájích (viz úvodní obrázek k textu) a podél železniční vlečky pak povede do ulice Ke Křížům v Podhradu. “Kopírovat tedy bude trasu dosavadní neupravené pěšiny, která byla poměrně hojně využívána,” říká Simona Liptáková, mluvčí chebské radnice.

Za železničním přejezdem už se pracuje. Vidět jsou stopy po sekání křovin.

Cyklostezka z Podhradu do Hájů bude navazovat na cyklostezku z Hájů do Waldsassenu. U ní je třeba ještě dodělat úsek z Hájů. Letos se na něm dobuduje přemostění silnice „”u Kočího” a následně se cyklostezka celá dodělá. To znamená, že příští rok na jaře bude i na části stezky z Hájů nový asfaltový povrch.

Co se přemostění týče, je to podle starosty nepřekročitelný požadavek stavebních inženýrů a policie. “I když je to řešení za všechny peníze,” dodává Jalovec. Přemostění vyjde zhruba na 13 milionů korun, na celou třetí etapu cyklostezky z Hájů do Waldsassenu rozpočet počítá s 25 miliony korun.

Projděte si plánované investice pro rok 2019 v mapě: