Sport nebo sociální služby dostanou o čtyři miliony víc. Město na ně nedává ani procento z rozpočtu

Město zvýší o čtyři miliony korun objem peněz, kterými podporuje celoroční činnost sportovních klubů, neziskových společností působících v sociální oblasti nebo kulturních spolků.

„Vedení města doporučilo schválit navýšení objemu financí v systému podpory aktivit (SPA), ze kterého jsou vypláceny dotace žadatelům o podporu celoroční činnosti i jednorázových akcí v Chebu, o celé 4 miliony korun. Celkový objem prostředků v systému se tak navýší skoro o 40 procent,“ oznámila na Facebooku vládnoucí Volba pro město (VPM).

 


Zástupci vedení města o plánovaném navýšení mluvili už v momentě, kdy oznámili, že od příštího roku zvýší podnikatelům ve městě daň z nemovitých věcí. Na ní město v příštím roce vybere zhruba o šest milionů korun více.

„Sportovci v Chebu budou mít už v roce 2020 k dispozici o 3 miliony více než doposud, na podporu kultury půjde o 200 tisíc více a na podporu v sociální oblasti o 800 tisíc více,“ uvedla dále VPM.

Letos šlo na sport v rámci programu SPA zhruba 6,5 milionu korun, na sociální služby to bylo 1,25 milionu. Městský rozpočet na rok 2019 přitom počítá s celkovými výdaji ve výši 1,154 miliardy korun. Na podporu celoroční činnosti sportovců tak jde zhruba 0,6 procenta městského rozpočtu a na sociální služby 0,1 procenta.

Kolik kdo konkrétně příští rok dostane, bude jasné až poté, co zastupitelé na jednom ze dvou zbývajících letošních jednání rozdělení prostředků v rámci SPA schválí. Jak to bylo letos, zjistíte v tomto přehledu: Projděte si, koho město dotuje a kdo dostává nejvíc.


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.