Na Spáleništi roste provizorní parkoviště. Pomůže při rekonstrukcích

Zhruba za měsíc odstartuje rekonstrukce ulic V Zahradách a Kosmonautů. Město před ní vybuduje provizorní parkovací místa ve vnitrobloku mezi těmito ulicemi a obchodním centrem Vesmír.

“Rekonstrukce, která začne asi za měsíc, obě ulice kompletně uzavře, nebude se tam dát ani parkovat. Odbor správy majetku vymyslel, že v prostředním traktu uvnitř vnitrobloku, který není součástí téhle fáze rekonstrukce, se udělají desítky provizorních parkovacích míst. Uvolníme na to několik set tisíc korun,” řekl novinářům místostarosta Miroslav Plevný.

Tip: Silnici v nemocnici čeká dílčí oprava. Nová bude nejdříve příští rok

Rekonstrukce obou zmíněných ulic bude hotová do konce roku 2019. Provizorní parkoviště ale bude fungovat dál. “Uvidíme, jaké budou ohlasy a minimálně do doby, než se tento vnitroblok bude celý rekonstruovat, by tam to parkování mohlo zůstat,” doplnil Plevný.

“Stávající obslužné komunikace budou sloužit jako příjezdové komunikace ke zpevněným plochám, kde bude umožněno kolmé parkování vozidel. Povrch těchto ploch bude nezpevněný s finální horní mlatovou vrstvou. V rámci úprav dojde i k opravám těchto komunikací včetně průjezdné komunikace skrze vnitroblok,” dodala Simona Liptáková, mluvčí radnice.

Černě vyznačená plocha vyplněná křížky ukazuje, kde vzniknou provizorní parkovací stání. Pro orientaci: pravá budova ohraničující vnitroblok je “Vesmír”.

Rekonstrukce ulic V Zahradách a Kosmonautů má vyjít na 12,5 milionu korun. Zvýší počet parkovacích míst v těchto ulicích na 115. Vodorovné parkování bude z větší části nahrazeno parkováním šikmým. Budovat se budou také nové chodníky, veřejné osvětlení a odvodnění komunikací.

Tip: Vnitrobloky: Rekonstrukce Sadové začne ještě letos, Dlouhá a Hradební bude příští rok

Do konce května by pak měla být hotová rekonstrukce vnitrobloku mezi panelovými domy v ulicích 17. listopadu a Kosmonautů. Za tři miliony korun budou obnoveny cesty, vnitroblok dostane nové lavičky, nové posedové zídky nebo bude upravena zeleň.

V příštích letech přijdou na řadu ulice Mírová, Jungmannova, 17. listopadu a následně i vnitroblok, kde dnes město buduje provizorní parkoviště vnitroblok.