Rekonstrukce Písečné: Do konce prázdnin bude kruhový objezd

Rekonstrukce Písečné ulice se sice zkomplikovala kvůli neočekávané výměně vodovodního řádu, podle vedení města by i tak hotovo mělo být v původním termínu. Tedy do konce listopadu.

„Vodovod už je hotový, další zdržení se neočekává. Celá rekonstrukce by měla být v původním termínu, tedy do konce listopadu,“ říká místostarosta Miroslav Plevný (VPM). Hotový pak kompletně bude úsek od „modrého věžáku“ až po křižovatku s ulicí Osvobození.

Na ní budou už od konce prázdnin auta projíždět přes nový kruhový objezd. Křižovatka byla uzavřena od 1. července.

„Je dohodnuto, že bude kruhový objezd zprovozněn do konce prázdnin, aby tam mohly jezdit autobusy, které kromě jiného vozí i školáky na 5. základní školu,“ říká Plevný.

Do konce srpna tak bude kruhový objezd hotový minimálně tak, aby jím mohla projíždět auta. Je možné, že tam ještě budou dokončovací práce například na chodnících.

Rozpočet na rok 2019 počítal s náklady na rekonstrukci Písečné ulice ve výši 23 milionů korun. Výběrové řízení ale vyhrála nabídka společnosti Algon s celkovými náklady ve výši 19 milionů korun. Práce na rekonstrukci odstartovaly na začátku dubna.

Nový chodník. Rekonstrukce Písečné ulice
Nový chodník. Rekonstrukce Písečné ulice. Autor: Ela Hovorková

Vedle celkové rekonstrukce silnice a chodníků dojde také k vybudování nových parkovacích míst a nového veřejného osvětlení nebo stanoviště podzemních kontejnerů na směsný a tříděný odpad. Jako „bonus“ došlo také k výměně vodovodního potrubí, které v průběhu rekonstrukce začalo prosakovat.

Další kruhový objezd se v budoucnu může objevit na křižovatce u modrého věžáku. O jeho stavbě ale zatím rozhodnuto nebylo.

Čtěte také: