Okresy Cheb, Sokolov a Trutnov vláda uzavírá

Od pátku je okres Cheb uzavřen. Stejné opatření vláda dnes přijala také pro okresy Sokolov a Trutnov.

Z těchto okresů a do nich bude možné cestovat jen za vymezenými účely. Třeba za prací, do škol, za zdravotní péčí, za rodinou nebo například na svatbu.

„Lidé budou muset deklarovaný účel doložit, bude to kontrolovat policie,“ říká ministr zdravotnictví Jan Blatný. Kontroly by podle něj měly být na hranicích okresů. Omezení neplatí pro tranzit, tedy na lidi, kteří přes zmíněné okresy jen projíždějí.

Ve zmíněných třech okresech také nově bude povinnost nosit ve vnitřních prostorech nebo ve veřejné dopravě minimálně chirurgickou roušku nebo FFP2 respirátor. Jde tak o zpřísnění proti nařízení pro celou zemi, které povoluje například i šály nebo šátky.

Nařízení platí od dnešní půlnoci po dobu nouzového stavu.

Nařízení pro Chebsko, Sokolovsko a Trutnovsko vláda zavádí, protože jsou momentálně nejvíce zasažené epidemií koronaviru a jsou v nich přetížené nemocnice. Vláda nechce, aby se odsud vir šířil dále po republice. Počet nakažených na 100 tisíc lidí se v těchto okresech za posledních sedm dnů pohybuje zhruba v rozmezí 1100 až 1200 osob. Například Praha je na 386 a třeba okres Prostějov na 237.

Vláda také doporučila zaměstnavatelům, aby na pracovištích zavedli takzvaná režimová opatření, maximálně využili možnost práce z domova a ideálně i u zaměstnanců zvýšili frekvenci antigenního testování.

Kompletní znění přijatého krizového opatření najdete zde.

Zdroj úvodního obrázku: Pixabay.com

Pokračujte:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.