U Podhradu vyroste druhá velká hala. Bude v ní prodejce autodílů

U Podhradu na místě bývalých strojíren vyroste druhá průmyslová hala. Majitel pozemků, společnost Accolade ji tam spolu s developerem Panattoni vybuduje pro německou společnost Autodoc. Ta je předním evropským online prodejcem dílů a příslušenství pro automobily a u Chebu si vybuduje nové distribuční centrum (na úvodním obrázku je jeho vizualizace).

Nová hala bude větší než ta, která už u Podhradu stojí dnes. Ta má 27 tisíc metrů čtverečních, nová hala pro Autodoc má mít celkovou rozlohu 31,5 tisíce metrů čtverečních. Kdy má být nová budova hotová, firmy zatím neuvedly, dá se ale předpokládat, že by mělo jít o výstavbu na několik měsíců. První hala u Podhradu vyrostla zhruba za tři čtvrtě roku.

„Nový sklad v Chebu, který je vedle Berlína a Štětína již naším třetím skladem, nám umožňuje být ještě blíže našim zákazníkům a více zkrátit dodací lhůty,“ uvedl Sven Herrmann, viceprezident pro řízení dodavatelského řetězce společnosti Autodoc.

„Autodoc je naším největším klientem na polském trhu a těší nás, že můžeme společnost podpořit naší investicí v expanzi do dalších evropských zemí. Jako další společnost z oblasti e-commerce s vysokou mírou automatizace a robotizace vystupňuje tlak na české technické školství, aby zareagovalo a produkovalo více studentů v těchto oblastech. Česká republika se může stát premiantem ve vývoji softwaru pro ecommerce a výrobě navazujících řešení v oblasti automatizace a robotizace,“ říká Milan Kratina, šéf společnosti Accolade.

„Jsme rádi, že velice důležitou část infrastruktury pro e-commerce realizujeme v brownfieldu a z chátrajícího areálu vzniká zelená mekka moderního obchodu,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Panattoni Park Cheb South, jak se průmyslový park u Podhradu jmenuje, je brownfieldovým projektem investora Accolade a stavitele průmyslových zón Panattoni na místě bývalých strojíren. Během revitalizace došlo k recyklaci 90 % stavebního a demoličního odpadu. První budova, jejímž nájemcem je Kaufland eCommerce Fulfillment, obdržela certifikaci udržitelnosti na nejvyšší úrovni „Outstanding“ a rekordní skóre 90,68 % dle světové certifikace udržitelnosti BREEAM a stala se tak nejekologičtější industriální stavbou světa.

Autodoc pochází z Berlína. Je to jedna z nejrychleji rostoucích společností v oblasti prodeje náhradních dílů. Díky úspěšné expanzi je nyní společnost kromě Německa aktivní v 26 evropských zemích.

Zdroj úvodního obrázku: Accolade

Psali jsme:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.