Rozhodnuto. Lávku na Švédský vrch postaví lovosická firma za 120 milionů korun

Lávku přes kolejiště na Švédský vrch postaví lovosická stavební společnost Raeder & Falge. Město už s firmou na začátku tohoto týdne podepsalo smlouvu, která je dostupná na městském webu. Za stavbu zaplatí radnice 119,5 milionu korun (s DPH), hotovo má být do konce dubna roku 2022.

Firma se přihlásila do výběrového řízení, o kterém Chebské info psalo už před měsícem. Druhou přihlášenou firmou byl Metrostav s celkovou cenou ve výši téměř 133 milionů korun.

 


Ze smlouvy mezi městem a firmou Raeder & Falge kromě jiného plyne, že nejpozději do půlky listopadu roku 2021 musí firma prostavět a vyfakturovat minimální částku ve výši 67,5 milionu korun bez DPH. Je to proto, aby město stihlo vyčerpat schválenou dotaci na stavbu lávky od Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 82 milionů korun.

Zbytek bude muset radnice doplatit z vlastních peněz. Kromě ceny za samotnou stavbu bude muset městská pokladna uhradit dalších zhruba 30 až 40 milionů korun na výluky po dobu stavby. Lávka má být podle smlouvy kompletně hotová do konce dubna roku 2022.

Výběrové řízení, ze kterého vyšla jako vítěz společnost Raeder & Falge, bylo už třetí v pořadí. V tom prvním se přihlásil pouze Metrostav, ale požadoval 130 milionů korun bez DPH, tedy přes 160 milionů celkem. Ve druhém výběrovém řízení, kde už město nastavilo cenový limit na hranici 100 milionů korun bez daně (121 milionů celkem), se nepřihlásil nikdo.

Ve třetím kole město protáhlo dobu, ve které bude možné lávku postavit. Firmy dostaly čas až do roku 2022. Pokud by toto poslední výběrové řízení nevyšlo, současné vedení města by lávku zřejmě nestavělo. V rozhovoru s Chebským infem to na začátku ledna řekl místostarosta Miroslav Plevný.

Nová lávka má především usnadnit život lidem z městských částí Maškov a Švédský vrch, kteří s ní mají dostat lepší spojení pěšky či na kole do města. Na šířku má lávka mít tři metry. Most má být na rozdíl od toho původního bezbariérový, ani na jedné straně nebude schodiště. V noci pak bude nová lávka osvětlená LED pruhem pod madlem.

Stará lávka byla kvůli špatnému technickému stavu uzavřena v srpnu 2016. Na začátku roku 2018 pak došlo k jejímu odstranění, za což město zaplatilo zhruba 3,5 milionu korun.


Představení vítězné společnosti:

Společnost Raeder & Falge s.r.o. je rodinnou stavební firmou sídlící v Lovosicích, která pod touto značkou zahájila svoji činnost v lednu roku 2010, nicméně její tradice se pojí s 28tiletou historií na trhu, protože vznikla odštěpením z firmy INSKY spol. s.r.o.

Zdroj: firemní web


Více o chystané lávce:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.