V průmyslovém parku je nová hala. Recyklují se v ní ramínka

Průmyslový park v Dolních Dvorech má nového nájemníka, německou společnost TFS International. Ta u Chebu třídí a recykluje konfekční ramínka.

Novou halu o velikosti 7800 metrů čtverečních vybudoval developer Panattoni, investorem a majitelem haly je společnost Accolade. Té patří většina průmyslového parku v Dolních Dvorech, stejně jako průmyslový park u Podhradu v areálu bývalých strojíren.

Právě tam vyrostla poslední nová průmyslová hala u Chebu, která má pro srovnání 27 tisíc metrů čtverečních. Nová hala pro TFS International je tedy zhruba třikrát menší.

Firma například na portálu práce.cz nyní hledá mistra či mistrovou se středoškolským vzděláním a nabízí nástupní mzdu 28 až 35 tisíc korun. V nové hale vznikne 130 pracovních míst. Pro srovnání opět uveďme novou halu u Podhradu, kde chce německý e-shop Real zaměstnávat zhruba 150 lidí.

„Jdeme s dobou, a proto chceme v nové hale otestovat procesy, které splňují parametry koncepce průmysl 4.0. Automatizace a robotizace provozu nám pomůže významně zvýšit efektivitu třídění ramínek. Naším cílem je strojově vyhodnocovat, zda dané ramínko lze přímo vrátit do obchodu, či je nutné ho recyklovat,“ říká Bernd Gerrit Bode, jednatel TFS International.

Použitelná ramínka se v nové hale přebalí a vrátí zpět do maloobchodní sítě, zbytek projde drtičkou a následnou recyklací.


Podporujeme chebské podnikatele


„Chebsko je dnes jednou z nejatraktivnějších, ne-li vůbec nejatraktivnější lokalitou pro rozvoj moderního podnikání ve střední Evropě. Dokazuje to nejen zájem světových nájemců, ale také jejich zaměření na udržitelnou a ke světu kolem nás šetrnou výrobu,“ říká Milan Kratina, šéf skupiny Accolade. Podle něj nová budova splňuje nejpřísnější požadavky na udržitelný rozvoj a získala certifikaci BREEAM ve stupni exelent.

Společnost TFS vznikla v dolnosaském Nordhornu v roce 1990. V roce 1995 se stala rodinným podnikem, když většinový podíl převzali bratři Bernd Gerrit a Hermann Bodeovi. V průmyslovém parku v Dolních Dvorech se TFS přidá k firmám jako Tchibo, DHL či BWI, která tam již působí.

Nedaleko tohoto průmyslového parku by mohl v budoucnu vyrůst na poli mezi bývalou prodejnou koberců a Ypsilonkou nový průmyslový park s jedním velkým nájemcem. Městu nedávno nevyšly námluvy s německou automobilkou Daimler. O pozemky se ale dál zajímá třeba právě Accolade. Ta nedávno v materiálech pro zastupitele uvedla, že v zázemí města vytvořila už přes 1000 pracovních míst a nákupem pozemků přinesla do městského rozpočtu přes 170 milionů korun.

Zdroj úvodního obrázku: Accolade

Psali jsme:


Jsme rádi, že nás čtete. Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když jakoukoli částkou podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.