21 textů o Chebu, které musíte znát. Chebské info má rok

Přesně před rokem, tedy 26. listopadu 2018, jsme vydali první text. Vzniklo tak Chebské info, zpravodajský web, který má za cíl sledovat nejdůležitější dění ve městě. Shrnuli jsme pro vás to nejzásadnější, co se za tu dobu stalo do “výroční zprávy”.

Poslední rok v našich nejdůležitějších textech:

V Chebu je málo nových bytů. Je to třeba řešit i kvůli tomu, že dál rostou průmyslové zóny v jeho okolí. S napětím tak sledujeme projekty, které na tento problém reagují. Mohli jste si tak přečíst třeba to, že chebská firma obnoví zašlý dům u minigolfu nebo rozhovor s šéfem firmy, která předělává „domy hrůzy“ ve Wolkerově ulici.

Hodně bytů by mělo vyrůst v místě bývalých kasáren na Zlatém vrchu. Prošli jsme rozlehlý areál za vás, vy si tak ve fotogalerii můžete udělat obrázek o tom, jak krásný výhled z nových bytů zde bude. Chebský architekt David Poloch vedení radnice vzkázal, že do debaty o tom, co po kasárnách vyroste, by město mělo více zapojit odborníky i veřejnost. Spočítali jsme to také růstu cen bytů v Chebu.

Velkým tématem uplynulého roku byly také změny v odpadovém hospodářství. Spalovna nebude. Naopak bude více tříděných popelnic v ulicích. Kdo třídí, chová se zodpovědně a výrazně šetří peníze. Zatím v Chebu třídíme málo. Starosta pak v rozhovoru vysvětlil, proč by se v Chebu nyní nevyplatilo zavést takzvaný PAYT systém, tedy že by lidé, kteří třídí, platili za odpad méně.

I když to vypadá, že v současném zastupitelstvu je to celkem nuda, když sama VPM v něm má většinu, zvláště z počátku roku bylo živo. Třeba když se měnilo obsazení ve vedení městských firem. Šlo v Chevaku o koryta? A v Teree?

Na hlídání politiků nejsme sami. Dál jejich kroky sledují i právníci ze Zpráv z Chebu.

Bývalý starosta Zdeněk Hrkal v našem prvním publikovaném rozhovoru vysvětloval, proč podle něj ANO skončilo po říjnových volbách v opozici, která má minimální sílu.

Ukázali jsme vám také, které kluby nebo obecně prospěšné společnosti dostávají od města finanční podporu. Podle starosty sice v textu motáme jablka s hruškami, podle nás i tak tento přehled stojí za přečtení.

Neřešíme jen dění na radnici. S šéfkou chebského hospice Alenou Votavovou jsme se bavili o tom, jak těžké je pomáhat a proč to celé dělá. Vysvětlili jsme také, proč podle nás v Chebu chybí Masaryk nebo proč je dobré zajít do knihovny. A víte komu patří budova bývalé pošty na náměstí?

 Ne vždy je to tak, že ty podle nás zásadní texty, se potkají i s vysokým čtenářským zájmem. Přidáváme proto i žebříček deseti nejčtenějších textů v prvním roce Chebského infa.

Co jste nejvíc četli:

  1. Pošta na náměstí mění majitele. Kupují ji lidé, kteří mají blízko k ubytovně v Hálkově ulici, 2357 zobrazení
  2. Bude to vlastně novostavba, říká muž, který mění Wolkerovu ulici, 1923 zobrazení
  3. Změny a novinky roku 2019. Projděte si, co se v Chebu mění, 1521 zobrazení
  4. Pomáhá lidem umírat doma. Když máme peníze na tři měsíce dopředu, je to dobré, říká šéfka hospice, 1375 zobrazení
  5. Krize v chebské nemocnici? Problémy řešíme, zní z kraje, 1282 zobrazení
  6. U Podhradu vzniká nové průmyslové centrum. První nájemník je z Německa, 1025 zobrazení
  7. Přehled: Projděte si, koho město dotuje a kdo dostává nejvíc, 1012 zobrazení
  8. ANO zablokovalo na Facebooku starostu, ten nemůže reagovat na kritiku, 1010 zobrazení
  9. U Krajinky vyrostou velké byty. Chebská firma obnoví zašlý dům, 937 zobrazení
  10. Město dává málo peněz na sport, říká šéf chebského hokeje, 849 zobrazení

Děkujeme, že nás čtete!

Pokud byste chtěli naši práci ocenit, budeme rádi, když podpoříte činnost Hospice Sv. Jiří. Doporučujeme stát se přítelem hospice a přispívat pravidelně. Děkujeme za vaši podporu.